Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltöztem otthonról, és a...

Elköltöztem otthonról, és a nagynéném egyre gázabbul viselkedik. Ki a hibás?

Figyelt kérdés
Elköltöztem másik városba, és azt kell tudni, hogy a nagynéném is felnevelt. Úgy értve, hogy anyám, nagyanyám és nagynéném, így együtt neveltek fel engem. A nagynéném a lányának tekint. Sajnos alkohol- problémái vannak, és eddig is voltak, de anya mindig mondja a telefonban, hogy hogy be van megint piálva. Főleg mióta eljöttem. Most erre mit mondjak vagy mit tegyek? :( Hagyjak itt mindent csapot-papot, a páromat, a munkahelyemet és költözzek vissza? Ezt azért nem kérheti senki szerintem. :(
2012. jún. 16. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy felelős nagynénéd életéért.

Biztos nehezen tette túl magát hogy elköltöztél,és egy kicsit depressziós lett. Annyit segíthetsz, hogy hetente egyszer-kétszer felhívod telefonon,beszélgettek. Írj neki levelet, e-mailt, hogy érezze attól hogy nem laktok együtt még mindig fontos neked. Idővel helyre jön..

2012. jún. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Te nem vagy hibás. A problémáit mindenkinek magának kell megoldani.

Ez így érzelmi zsarolás. A gyerekeknek a saját életüket kell élniük.

2012. jún. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, de nem tudok mit kezdeni a lelki ismeret-furdalással. Még csak az kell, hogy valami baja legyen. Akkor biztos összetörnék. :(

De lehetetlen vele beszélni, azt mondja, ő nem alkoholista és, hogy ő nem iszik. (Ugye, mint a tipikus alkoholisták, aki tagadják) Volt már kórházban is amiatt, hogy beszedett egy csomó gyógyszert stb. Neki nincs gyereke, meg saját családja, ez is a baj. Ezért tekint engem a sajátjának. Amikor anyával beszélek telefonon, akkor vele nem szoktam, mert csak óbégat a háttérből, hogy jöjjek hazafelé stb. Így semmi értelme beszélgetni. De amikor otthon laktam, meg mikor otthon vagyok, akkor is iszik, hiába mondom neki, meg nem egyszer meglopott már minket stb. Kicsit elegem is lett az otthoni életből, mivel nagyanyámmal sem felhőtlen a viszonyunk, meg más dolgok is, szóval valamilyen szinten örülök, hogy nem kell otthon lennem. :(

2012. jún. 16. 15:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Három felnevelőnek azért nem kell megfelelni. Hálás lehetsz természetesen, de - mivel elköltöztél - éld a saját életedet. A nagynéni meg majd éli az övét úgy, ahogy neki tetszik.
2012. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, ne te legyél az ő párja, vagy anyja, vagy akárkilye, kezébe vehetné a sorsát. És nem is maradt egyedül. Ott van anyukád, és nagymamád. (Ha jól érteleztem.) Éld a saját életed, okosan. Valamilyen szinten ő is belefér, de nem vagy te pszichológus, hogy az ő lelki sebeit gyógyítgasd. Úgy se tudnád.
2012. jún. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!