Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyesek miért írják úgy a...

Egyesek miért írják úgy a szexet, hogy sex?

Figyelt kérdés
Sosem értettem. Engem kissé irritál, mert ugyan a szex angol megfelelője a sex. Miért írják így egyesek? Az ,,angol tudásukat" akarják így villogtatni vagy miért?

2017. ápr. 17. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Tudatlanságból, rossz mintát követve.

Egyesek számára mintha a világ így nézne ki:

- jó=angol (azon belül is csak USA-beli)

- szégyellni való=magyar

és van az összes többi, ami érdektelen.


Rengeteg hibásan használt szó van, s ezek között több olyan, ami nem is ritkán használt, hanem uralkodó.

ilyen például a gírosz, amit kizárólag angol fonetikus átírással látni.


Én 60 éves vagyok, s már gyerekkoromban is szex alak szerepelt a szótárban, mint jövevényszó.

Az általánosban a dzseki még nem, de később már bekerült a szótárba. Tucatszám lehetne sorolni olyan angol eredetű szót, amely rég meghonosodott, magyaros írásmódú. Sőt, sok olyan is, amelyik nem is angol, csak angol közvetítéssel került hozzánk. Pl. orosz településnevek.

2017. ápr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is úgy szoktam, itt is úgy akartam , megszokásból.

Külföldön elek és az ABC-Ben az ( s )betűt úgy ejtjük hogy sz, és mivel a sex angol nyelven így van, míg magyarul szex. Gondolom ezért :)

2017. ápr. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó ezt értem, de hát no ha már magyarok vagyunk, akkor szerintem illendő a saját nyelvünkön írni nemde?
2017. ápr. 23. 18:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hol van a határ? A sex, szex latin eredetű. Mindkét nyelvben jövevényszó a nemi aktusra. A mai szókincsünknek döbbenetesen nagy százaléka ilyen. Csak van, ami mostanában épül be (pl. szmájli), más szavak is viszonylak újak (pl. dzseki), s sokról már nem is tudjuk, hogy idegen eredetű (pl. papa).
2017. ápr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert sznobok. Ők a sírhantot is szőrhentnek ejtik. :-))
2017. ápr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!