Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Buda és Pest közötti különbségek?

Buda és Pest közötti különbségek?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom, budai vagyok.

Itt születtem,élek. Nagyon szeretem.

Sok barátom pesti, én ezt soha nem vetettem meg. Viszont sokan az ismerőseim közül úgy élik az életüket, hogy ők már biztosan soha át nem mennek a "prolik" közé. És tényleg soha nem mennek át, úgy intézik a dolgaikat.

Viszint, ugyanúgy igaz ez fordítva is. A pestiek sokszor le sznoboznak minket,budaiakat. A barátnőm is észrevette már. Hogy mi lenézzük őket, különbnek tartjuk magunkat, és mind gazdagok vagyunk.

Miért kell így általánosítani?:/ nem értem miért van ez a nagy különbségtétel.

Valaki érti ezt?

24F



2017. ápr. 20. 16:36
 1/4 anonim válasza:
Csak azt tudom mondani hogy ez egy ilyen világ! Mindíg voltak, vannak és lesznek olyan emberek, akik ebben lelik örömüket, hogy egy másik embert piszkálnak akár csak azért is mert ő budai/pesti. Nincs mit tenni, csak azt lehet, hogy nem fogalkozunk velűk, és nem csináljuk azt amit ezek az emberek csinálnak.
2017. ápr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A nagynéném a XI. kerületben lakik. Nem igazán csípem, mert amióta felköltözött vidékről, mintha fennhordaná az orrát. Párom a X. kerületben lakik, ott több időt töltök. Különbség talán az, hogy a pestiek jóval egyszerűbbek. Például, amikor pizsamabadrágban mentem le a boltba, mert nem volt kedvem öltözködni, senki nem nézett rám furcsa szemmel. Ott talán minden megszokottabb. Viszont annál veszélyesebb is. Személy szerint én addig ritkán alkotok véleményt valakiről, amíg nem ismerem, mindegy az, hogy budai vagy pesti.
2017. ápr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én pesti vagyok, de akárhányszor átmegyek Budára, mindig úgy érzem, hogy ott sokkal több a jólszituált ember és nagyobb tisztaság van. Nekem ez kifejezetten tetszik, szeretnék a budai oldalon élni majd később.
2017. ápr. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is budai vagyok. Tény, hogy itt kevesebb a "zűrös" rész, de egy normális ember az ismerőseit, barátait nem a lakóhelyük, hanem emberi tulajdonságaik alapján fogadja, vagy utasítja el. Sznobok, hülyék voltak, vannak, lesznek, de ezekkel nem kell foglalkozni
2017. ápr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!