Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Makita láncfűrészemen (Made...

Pulay Tamás kérdése:

Makita láncfűrészemen (Made in Japan) a vezetőszem vastagsága 1,1 mm, a vezetősín hornya 1,5 - 1,6 mm széles. Okozhatja-e ez, hogy időnként csúnyán zörög, valamint tehetek-e rá olyan láncot, amelyen a vezetőszem vastagsága 1,3 mm?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 27. 11:16
 1/9 anonim válasza:
Szia! Azt nem írtad mennyi idős a gép, mióta használod? Azaz ez gyári eredeti? Láncolajat milyet, mert régebbi elektromosoknál volt nekik dedikált láncolaj. Keni rendesen? Olyankor tud zörögni. Valamennyi hézag a kosz miatt kell. Ha nagyon passzentos megszorulhat a felmelegedett lánc. Egyébként rakhatsz rá, ha a többi paraméter azonos marad. Pl 35 cm-es vezetőhöz 50 szemes 3/8-os volt az 1,1-es akkor az 1,3 is olyan legyen.
2017. ápr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Jó a láncfeszesség? A láncvezető nincs rommá kopva? Az orrkereket rendszeresen olajzod?
2017. ápr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ja igen az orrkerék olajzást el is felejtettem,az csörög a leghangosabban, ha száraz.
2017. ápr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A gép gyári eredeti, újszerű állapotban van. Az olajozás megfelelő, de az orrkereket külön nem szoktam olajozni. Úgy gondoltam, hogy az automatikus láncolajozás révén oda is kerül olaj. Ezek szerint oda is kéne néha csöppenteni. Ami az olajat illeti, nem szoktam nagyon válogatni, csak lánckenő olaj legyen. Köszönöm a válaszokat.
2017. ápr. 29. 09:09
 5/9 anonim válasza:
60%

Amennyiben keveset használt, és nem elég viszkózus a láncolaj is zöröghet. Túl száraz. Egyszerüen kipróbálhatod, kend be a vezetősínt, csepegtess az orrkerékre, és áztasd olajban a láncot. A felesleget csepegtesd, töröld le. Utána szereld össze, és próbáld ki. Érdemes minden élezéskor a láncvezetőt megfordítani, az orrkereket olajozni.

Az olajzás akkor jó, ha mondjuk a vezető hegye elé papírlapot teszel, vagy világos falapot, és működés közben szép olajcsíkot csap oda a lánc pár másodperc alatt. Ezt érdemes használat közben is ellenőrizni.

2017. ápr. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt a próbát én is el szoktam végezni, és rendben van. Volt idő, amikor sokalltam is az elfröcskölt olajat, de ez valahogy magától beállt. Szerintem most ideális az olajadagolás. Az orrkerék külön olajozására viszont nem gondoltam. Ezentúl erre is figyelek. Kösz a választ.
2017. máj. 1. 22:55
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Az orrkerékre elvileg sima műszerolaj kell, a kis furatokba kell egy-egy csepp, forgatás, új csepp, forgatás, addig, míg szemmel láthatóan elege nem lesz belőle. A lánckenő olaj azért nem jó, mert be se nagyon akar menni oda, ha meg bejutott, nemigen tágít, marad szépen forgáccsal együtt. Lehet jó leírásokat és táblázatokat találni, hogy kb hány óránként érdemes olajozni, így hasra a 10 óra nem tűnik nagyon meredeknek, de persze ismerd ki az ellenséget jelleggel érdemes bepróbálkozni gyakrabban, nézni, kb hányadát nyeli el az első, porszárazról kenésnek, aztán jól saccolható, hogy mikor van a "jut is, marad is" üzemóra, amikor még nem gáz, hogy elfelejted egyszer-kétszer kenni... :)
2017. máj. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Amit írtál, teljesen logikus. Szomorú, hogy a kezelési útmutatókba ezt nem írják bele, pedig nem ez az első láncfűrészem. Volt már márkás is, "no name" is. A mostani Makitám leírásában sem foglalkoznak az orrkerékkel. Hát majd én most foglalkozom vele. Kösz a jótanácsot, megfogadom.
2017. máj. 3. 10:50
 9/9 anonim válasza:
Ha a láncszem 1,1es, a lap pedig 1,5-1,6 akkor zöröghet! Sőt, le is dobhatja a láncot, meg szét is cseszheti a vezetőt is! Az orr kerék meg lehet hogy szét kopott azért zörög! Szerezz egy olyan vezetőt aminek a hornya 1,1mm, vagy olyan láncot, aminek a vezető szeme 1,5 vagy 1,6, attól függ a vezető pontosan mennyi, mert vagy 1,5, vagy 1,6!
2017. dec. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!