Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megírni egy...

Hogyan lehet megírni egy élvezetes és izgalmas lövöldözős jelenetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég kezdtem el írni egy akció történetet, de ezelőtt még sosem próbálkoztam ilyesmivel, ezért nem tudom, hogyan kell megírni egy lövöldözős jelenet. >.< Szeretném, ha írnátok oldalakat, amik ilyesmivel foglalkozik (mondjuk akciójelent írásával), de ti is mondhattok tippeket, minden segítségre nyitott vagyok :3

Azt is megköszönném, ha írnátok néhány akció témájú film és könyvcímet, hogy tudjak miből inspirálódni :3 Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! ^^



2017. ápr. 29. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nem egy egyszerű lecke. én inkább két könyvet ajánlanék: Nyugaton a helyzet változatlan, és Légió mindhalálig.


két nem túl hosszú, de kimondottan élvezhető könyv, egyik az első világháború frontvonaláról, a másik az idegenlégióban történő bevetésről.


biztos lophatsz belőlük pár ötletet. különben van pár akciófilm is, ami könyvek alapján készült.. talán érdemes utánanézni/belelapozni.

2017. ápr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, mindenképpen utánuk nézek :3

Várok további válaszokat is természetesen! ^^

2017. ápr. 29. 22:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én ilyesmit írtam (nem tudok oldalt, ami tanácsokat adhat), akkor arra figyeltem, hogy tudassam az olvasóval, hogy mi zajlik le a szereplő(k) fejében. Leírtam a pánikot, az ijedtséget, a haragot, leírtam, hogy elfáradt, hogy szédült, hogy milyen fájdalmat érzett, mikor meglőtték, stb. Szerintem akkor érhetjük el a megfelelő hatást, ha elérjük, hogy az olvasó ugyanezeken menjen keresztül (nyilván csak átélés szinten). A másik, sokszor írtam le a konkrét gondolataikat, külön sorba, csak kitekintően. Pl. az olyan gondolatokat, hogy 'Véged!', 'Hol a francban vagy?', 'Haldoklom', 'B*szd meg!', stb.

Én leírtam, hogy milyen illatot, milyen ízt érzett, milyen zajt hallott, hallotta a saját szívverését, folyt rajta a víz, hogy csapta meg az orrát az üzemanyag szaga, hogy nyílt tágra a szeme a felismeréstől, hogy vége.

Szerintem, érd el, hogy az olvasónak is megemelkedjen a pulzusa! :D

Ha lövöldözős jelenetről beszélünk, szerintem az is izgalmas, mikor elsütik a stukkert, és te még írsz pár bekezdést, mielőtt kiderül, ki lőtt, és kit talált el. Késleltetés... :)

2017. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Csicsky ***** válasza:
Küldtem privátban egy összeállítást, amit a „hobbi“ íróknak szoktam küldeni, hogy könnyebben boldoguljanak az írással (linkek, tanácsok, ajánlott szakirodalom, stb.).
2017. máj. 5. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek, sokat segítettetek, azokat a linkeket pedig majd átböngészem, hátha :)
2017. máj. 5. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!