Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek az ciki ha könyvek...

Szerintetek az ciki ha könyveket olvasok?

Figyelt kérdés

Szerintetek az ciki ha, annyira nem érdeklődöm a modern dolgokhoz { telefon, számitógép...}, mármint használom őket ha kell valamihez , csak nem ott töltöm a napom , mint ahogy az osztálytársaim. Inkább könyveket szoktam olvasni, és a számítógépet csak valamilyen feladatra használok, pl iskolai feladat. Könyveket már régóta olvasok , egész kicsi korom óta, és talán ezért nincsenek barátaim. De , ennek az is lehet az oka, hogy jó tanuló vagyok { a többiekhez képest}, nem tudom.

Ez akkor nagyon ciki szerintetek, hogy könyveket olvasok?????

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. máj. 2. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki egyáltalán. Műveled magad, ráadásul tartalmasabb dolgokkal foglalkozol, mint az, aki a facebook-ot nyomogatja. Lehet, hogy a kortársaid közt épp nem vagy ezzel népszerű, de ne foglalkozz vele, abszolút jól csinálod :)
2017. máj. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ciki! Csak így tovább! Túl sok net-huszár, mobil-mániás, "gémer" van már így is, a funkcionális analfabétizmus pedig járványszerűen terjed...
2017. máj. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem ciki.Nekem szimpatikusabb is egy olyan ember aki nem egyfolytában a telefonját nyomkadja:)
2017. máj. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2*Sü ***** válasza:

> Szerintetek az ciki ha könyveket olvasok?


Nem. A „ciki” az, hogy a dolgokat a ciki-menő tengelyen helyezed el és nem a jó-rossz, jótékony-káros, praktikus-haszontalan tengelyeken helyezed el. ;-)


Sokat olvasol. Ez önmagában jónak tűnik, bár itt sem mindegy, hogy mit olvasol.


Keveset használod a számítógépet, mobiltelefont. Ez meg se nem jó, se nem rossz. Lehet mindkettőt napi 10 percig használni hülyeségre, meg lehet órákig használni úgy, hogy az hasznos, praktikus, az épülésedre szolgál. Például számítógépen, mobiltelefonon is lehet előadásokat nézni, hallgatni. Én például rendszeresen hallgatok valamilyen politikai, tudományos, esetleg filozófiai témájú előadást, beszélgetést, hangoskönyvet az otthoni teendőim során, mert mosogatás közben olvasni nehéz, de egy előadást meghallgatni mondjuk a nyelvészet egy bizonyos témájáról meg mosogatás közben is lehet.


De én 10 éves korom óta rengeteget ülök a számítógép előtt. (Nota bene: programozó is lett belőlem, ma ez a szakmám, tehát semmiképpen nem tartom ezt haszontalannak, károsnak, rossznak.)


> Könyveket már régóta olvasok , egész kicsi korom óta, és talán ezért nincsenek barátaim.


Ez viszont nincs ok-okozati viszonyban. Ez egy probléma – már ha te problémának látod – , hiba, ha te ezt nem tartod normálisnak, természetesnek, kielégítőnek. Ez nem okozata annak, hogy sokat olvasol, hanem egy ettől független helyzet, ami valószínű akkor is fennállna, ha abszolút nem olvasnál semmit.


Ha viszont az olvasásra, egy önmagában alapvetően helyes tevékenységre fogod, mint okra, aminek a személyes kapcsolataid mélységének hiánya egy elkerülhetetlen következménye, akkor abban akadályozod meg magad, hogy észrevedd ennek a helyzetnek a valódi okát, az esetleges hibás viszonyulásodat, hiányosságaidat, és így nem is teszel azért, hogy ezeket magadban kijavíts. Persze ha ezzel nincs problémád, akkor oké, akkor nem kell javítani semmit. De mivel beleszőtted a kérdésbe, én gyanítom, hogy ez téged zavar, így látnod kell, hogy ez a zavaró tényező nem a sokat olvasás következménye.


És igen, a három közül nem kell választanod, mindhárom belefér az ember idejében. Onnan tudom, hogy nekem is belefért, soha nem okozott ez semmiféle problémát. Illetve a múltidő nem indokot, ez így van ma is. Talán olvasásra mostanság kevesebb időt hagyok, de cserébe sokkal több valódi tudást vagy informáltságot adó tartalmat fogyasztok az interneten. A telefont kvázi mindenre használom, amire alkalmas, és igen, szoktam rajta játszani is. Közben stabil párkapcsolatban élek – lassan 9 éve –, az elmúlt évtizedben több különböző társaságnak voltam és vagyok aktív és megbecsült tagja, vannak barátaim, akikkel rendszeresen szoktam találkozni.

2017. máj. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem ciki! Ha téged érdekel akkor olvass. Én is imádok olvasni. Szerintem az ciki, aki direkt azt csinálja mint a többiek. Mindenkinek más az érdeklödési köre.
2017. máj. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!