Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az idei emelt matek érettségit...

Az idei emelt matek érettségit milyennek éreztétek?

Figyelt kérdés

2017. máj. 12. 22:36
 1/3 anonim válasza:
77%

Nekem tetszettek a feladatok, az amelyikben a 4jegyű számok oszthatóságáról volt szó, és 'c' -t keressük az különösen; a további részei, az indukciós bizonyítások is jók voltak. Igazából voltak könnyebbek (vonatok átlagsebessége, utolsóban a kedvezmények kiszámítása), amelynél ott bukhatsz ha kihagyod az ellenőrzést. Nehezebb volt nekem az első részben a a fókuszpont megtalálása, mert nem ismertem a fókuszpontos egyenletet így le kellett vezetnem, de az integrál és a érintő egyenlete teljesen klasszikus emelt érettségis feladat.


Nekem amivel problémáim voltak az a két valószínűséges feladat (elnézést ha a 8.ban is volt, mert azt hagytam ki) az elsőben, a mikróbás b) részében a binomiális eloszlás volt a kérdés, az utolsóban pedig a valószínűségi változó. Utóbbit kb. 2éve nem láttam, a matektanárunk is mondta, hogy eddig példátlan volt :S.


Összességében szerintem teljesen fair volt, amit hiányoltam a klasszikus valószínűséges feladatok (ahol külön-külön számolunk kedvező és összes esetet), a mértani soros plusz a határértékes feladatok. Kicsit összecsapottnak éreztem, mivel én úgy gondolom, hogy minden anyagrésznek egy kicsit meg kéne mutatkoznia benne, semelyik túlsúlyával persze. Az integrálós feladatot első részben kicsit soknak éreztem, szerintem választhatónak kellett volna lenni, hiszen biztos vagyok benne, hogy máshol nem olyan profi a felkészítés mint nálunk és esetleg nem is kerül elő..


Tegnap lecsekkoltam a megoldásokat, és igen csak alap dolgokat kellett volna írásban magyarázni (pl: Ha két kör érinti egymást akkor a középpontjaikon átmenő egyenes átmegy az érintési ponton is) ami kicsit aggaszt mert ilyenek közül párat kihagytam.. ugye a két valószínűséges össz ért 16p-t, na, nekem ebből 2p lesz.

Valószínű eddig lehet olyan 95-96 pontom.

2017. máj. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

szerintem nehéz volt, legalábbis a választható feladatok, az első résszel pedig az volt a baj, hogy bár nem volt nehéz, de nagyon időigényes

nálunk bent a teremben mindenki hallhatóan szenvedett vele...

2017. máj. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én még szándékosan nem néztem meg a megoldásokat, szóval csak arról tudok beszámolni, hogy én is nehezebbnek éreztem, mint mondjuk átlagban a tavalyi évieket. És sok helyen ott fogok pontot bukni, hogy nem tudtam rendesen bebizonyítani, mármint nem tudom, hogy megfelel-e majd a megoldókulcsnak az, ahogy bebizonyítottam. Mert elég sok kijött, de értitek. :)


Meg aztán persze vizsgahelyzet is kicsit hozzátett, de más feladatsoroknál 4 óra alatt meg tudtam csinálni bőven a kilenc feladatot (mikor gyakoroltam, akkor nem hagytam ki egyet se). Most az egyik feladattal nem is nagyon lett volna időm már foglalkozni, és így sem végeztem rendesen a 8 feladattal, továbbá átnézni se volt időm. :(

2017. máj. 24. 06:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!