Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Napi 25-25 fekvő és felülés...

Napi 25-25 fekvő és felülés ér valamit?

Figyelt kérdés
2017. máj. 13. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
persze.. de ettől nem leszel kigyúrt állat.
2017. máj. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Furcsa nagyon, bár a semmi mozgásnál ez is többet ér. A tested két területét edzed csak. Miért nem mozgatod át az egész testedet?
2017. máj. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha teljesen elhanyagolt vagy, akkor igen.

Egyébként csak bemelegítés.

2017. máj. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P F válasza:
Nagyban függ attól milyen a technikád. Miként csinálod a gyakorlatokat.
2017. máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Persze hogy ér, de kb egy hónap múlva kevés lesz, ajánlom hogy mondjuk minden hétvégén emelj a számon egy kicsit.. A helyedben ugyan ennyi guggolást is hozzácsapnék..
2017. máj. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ez csak bemelegítés. A felülésből mindig több kell mint a fekvőből. Ha a teljes testedet mozgatod át az jobb. A rendszerességet mindig tartsad. Egy kis levezetést is tegyél a végére.
2017. máj. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy 60 éves embernek talán.
2017. máj. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Persze, hogy ér vlamit, szépen szinten tart, érdemes itt-ott emelni az ismétlés számát, vagy egy idő után reggel-este is megcsinálni. Gugolás mindneképpen legyen még hozzá.

Ha nem akarod a konditermet, otthon is jó, főleg mivel ez saját testsúlyos edzés, megszakítani nem fogod magad.

Fekvőzni érdemes fekvőtámasz kerettel egyébként!

[link]


+++ És érdemes szűken és szélesen is fekvőzni, máshogy mozgat át. Ha már nem nagy kihívás megcsinálni 30-40 fekvőt egy ilyen kereten, akkor lépj szintet:

Leengeded magad - levegőt kifújod, levegőt veszel - és kinyomod magad lassan. Ebből elég 15-20 ismétlés is, garantált hatás : )

2017. máj. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

első: FONTOS,hogy előtte lazítsál,mert a merev izületekenk nagyon nem tesz jót az erőltetés. Ez jelenthet karkörzést,két oldalra karmozgatást,vállkörzés,előre hátrahajlás,derékkörzés,és a lábakat is érdemes nyújtani. egyik lábadra ttámaszkodsz másikat nyújtod,és a lovaglóizmod is nyújtod,ahogy érzed,NEM KELL TÚLERŐLTETNI,csak a nyújtás a lényeg,ameddig érzed,hogy nyújtható,és az a legjobb,ha kicsit recseg-ropg,ez azt jelenti,hogy az ízületek el vannak merevedve. ha már nem recsegnek a lazítás alatt,akkor már lazábbak.Ez pár perc max 5.

Egyébként

Attól függ mi a cél,és mennyire vagy elhízva. Aki nagyon el van hízva megkockáztatom,h meg se tudja csinálni ezeket.Ebben az esetben kevesebb is elég, a lényeg,hogy a saját határaidhoz igazítsd a mennyiséget,de ne erőltesd túl nagyon. Én vékony alkat vagyok és szinten tartásra szoktam ezeket és guggolást csinálni,de nem ennyit,hanem amennyit egyszerre maximálisan megbírok,és ismétlem egyszer,kétszer még,amennyi jólesik,vagy amíg bírom szuflával. . Izmos nem leszek tőle,de jobban értzem magam tőle 1-2 hétig,de én nem is akarok izmos lenni,csak erre kell. Pár napig csinálom,amíg jól esik,utána már felesleges,mert ennyi elég is,ha csak ez a cél.

Amúgy szerintem érdemes a gyakorlatokból picivel többet végezni,mint amennyitől épphogy elfáradsz,mert attól nem fogsz edződni. Az edzés lényege,hogy kicsit megerőltesd magad,ettől leszel edzettebb. Ha csak az első elfáradásig csinálod az olyna,mintha minden más mozgástól elfáradnál,tehát picit rá kell dobni,hogy a test terhelést is kapjon,ekkor égeti a zsírt és növeli az izmot.

A mindennapi munkavégzés,gyaloglás,egyéb mozgás,ami nem kifejezetten erőltető az csak elfárasztja a testet,de nem edzi. Sőt, minél többet mozogsz "csak fárasztó mozgást" annál nagyobb szükséged van az edzésre,mert az izűletek attól állnak be. ha irodai munkát végzel nem nagyon mozogsz,akkor elég kevés edzés,de ha sokat mozogsz,akkor érdemes gyakran lazítani és edzeni kicsit. Ha nem akarsz számolgatni akkor mindig annyit csinálj ami lefáraszt,és még valamit rádobzs,vagy ameddig bírod.

Ha izmot szeretnél sztem az más tészta.

2017. máj. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!