Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a következő szavaknak a...

Mi a következő szavaknak a szófajuk: átellenben, srét, nyitott, bábaszékiek, így, nevezni, méltán, és, megvetvén, egyszerű, mert, arisztokratikusabb? Nagyon sűrgöss még ma kéne! Előre is kösszönöm.

Figyelt kérdés

2017. máj. 16. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit jelent az a szó, hogy SRÉT?

Magyarországon születtem, ostoba budapesti vagyok, 58 éve "tanulok" magyarul, de nem tudom, mit jelent az, hogy SRÉT.

Bábaszék Szovákiában van, helyes kis falu, a 70-es években jártam is arra.

De mi a srét?

2017. máj. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

srét = sörét

[link]


nem sréh/shrég volt az eredeti szó, kiindulva a bábaszékiből ;D ?


schräg = ferde (német)

[link]

2017. máj. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
átellenben: helyhatározó, srét/sörét:főnév, srég/ferde:melléknév nyitott:melléknév (ami befejezett melléknévi igenévre hajaz), bábaszékiek:melléknév, így:mód határozó, nevezni:főnévi igenév, méltán:mód határozó, és:kötőszó, megvetvén (valami régies melléknévi igenév lesz), egyszerű:melléknév, mert:kötőszó, arisztokratikusabb:fokozott melléknév
2017. máj. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A srét azt jeleni, hogy ferdén.
2018. febr. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!