Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miből érdemes BJD-t (ball...

Miből érdemes BJD-t (ball jointed doll-t / gömbizületű babát) csinálni, ha az első prototípusből szeretnék majd öntőformát és műgyantából a véglegest?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


első baba projectem. Heteket olvastam már mások leírásait, mégsem tudok rendesen elindulni sehonnan.

Már van egy félkész, ami Fimo air basicből készült (levegőre keményedő gyurma) ami állagra olyasmi, mint az agyag (kicsit "gumisabb") szépen szárad, viszont kicsit túl kemény, rétegekben jön szét, ha az ember alakítana rajta száradás után.


Papírmasé porral kapcsolatban nincs tapasztalatom, viszont azt látom, hogy szinte mindenki abból csinálja.


Fimo gyurmát kihagynám (annak ellenére, hogy a BJD project előtt nagyon sok ékszert, mütyürt, abból csináltam) mert nagyon rossz alakítani égetés után.


A mostani ötletem az agyag, mert olcsó, nagyon könnyen formázható és simára lehet dolgozni. A gond az az, hogy nem tudom, mennyire lenne törékeny egy ki nem égetett agyag baba darabokban. Kemencém nincs, a környéken nem tudom hogy valaki csinál-e bérégetést, plusz az nem olcsó móka.


Kicsit el vagyok veszve... ha valaki esetleg tud linkeket lépésekről, ami segíthetne, vagy van saját tapasztalata, megköszönném (annak ellenére, hogy már a fél internetet végignyaltam ennek kapcsán)



2017. máj. 28. 14:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!