Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angol igeidők megjegyzése?

Angol igeidők megjegyzése?

Figyelt kérdés

Igazából, úgy emlékszem, hogy az angolban az igeidők a legszigorúbb nyelvtanszabályok, amiket illene betartani.

9.-es fiú vagyok, emelt angolon vagyok, épp most vesszük a Past perfect-et, ugye ezt kell úgy képezni, hogy egy múltidejű mondatban, ami előbb történt, az had+v3-mat kap. Ezt csak azért írtam le, mert büszke vagyok rá, hogy emlékszem erre! :D

A kérdésem a következő lenne:

5. osztálytól tanultam angolt, de nem iskolában főleg.

Nekem nagyon fontos ez a nyelv, mert sok tervem van angollal kapcsolatban, szeretnék angolul verseket írni, videókat csinálni, és kint szeretnék élni Angliában.

A probléma csak az, hogy a 12 igeidőből amennyit vettünk, tényleg csak ez a past perfect van most a fejemben, mert ezt könnyűnek találom.

Tudnátok tippeket adni, hogy hol találom meg mind a 12 igeidőt, magyar leírással, példákkal, és hogy hogyan képezzük?

Nagyon fontos lenne, mert már elfelejtettem túl sok mindent. Például majdnem azt is, hogy folyamatos jelenben hogyan képzünk mondatot, meg ilyenek. Talán v3+ing. De ezek nagyon homályosan vannak. :D

Köszi előre is!


2017. máj. 30. 22:39
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!