Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség "I have been...

Mi a különbség "I have been learning. " És "I have learned. " között, illetve ezek melyik igeidők?

Figyelt kérdés

Az igeidők neve angolul is érdekelne.

Előre is köszönöm:)



2017. ápr. 14. 19:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve az 1. "félmondatban" (I have been learning..) a been milyen szerepet tölt be? És tudnátok még erre az igeidőre példamondatokat írni?
2017. ápr. 14. 19:48
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Az első az hosszú, folyamatos időtartama vonatkozik, pl. valamikor a múltban 5 évig folyamatosan angolt tanultál.


A második max. akkor helyes, ha a múltban is tanultál angolt és jelenleg IS tanulsz.

2017. ápr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%

A 'been' az a folyamatosságot jelöli, pl. I've been waiting for you for hours. Órákig vártam rád - múlt idő, már vége, de én órákig ott ácsorogtam és vártam.


I'm waiting. - Ez a folyamatos jelen idő. (Várok, épp most is.)

I've been waiting. - Folyamatos múlt. (Vártam, sokáig, de már vége.)

2017. ápr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
#2 nagyon helytelen, rossz választ adott. Látszik hogy fogalma sincsen a dologról.
2017. ápr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

#3 dittó, szédületesen rossz:

"I've been waiting. - Folyamatos múlt. (Vártam, sokáig, de már vége.)"

2017. ápr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Jo eg... Minek szol hozza, aki nem tudja????

have been + V ing - folyamatosan befejezett jelen, a cselekves a multban kezdodott, jelenig tart, es meg utanna is folytatodik...

I have been learning English for 10 years.


have+V3 - befejezett jelen

A cselekves megtortent, es az eredmenyet akarom hangsultozni.

I have learnt. - Megtanultam. Az a fontos, azt akarom kozolni, hogy mar tudom az anyagot.

I learned it yesterday. -Ez egyszeru mult, itt az a lenyeg, hogy tegnap tanultad.meg azt a valamit.


Ajanlom figyemedbe:

Dohar Peter - Kis angol nyelvtan

2017. ápr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Ja es angol...


Befejezett jelen - present perfect

Folyamatos befelyezett jelen - peresent perfect continous

Egyszeru mult - simple past

2017. ápr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

1. Befejezett folyamatos jelen (Present Perfect Continuous): have/has + been + ige-ing


Olyan múltban történt, folyamatos/hosszan tartó eseményt fejezünk ki vele, amelynek hatása van a jelenre, illetve magát az időtartamot akarjuk kihangsúlyozni benne, vagy bosszankodást fejezünk ki vele.

pl.: I have been learning all night long. - Egész éjszaka tanultam, el tudod ezt hinni? EGÉSZ ÉJSZAKA. Állati fáradt vagyok.


2. Befejezett jelen (Present Perfect): have/has + ige 2. alak


Olyan múltban történt eseményt fejezünk ki vele, amelynek hatása van a jelenre. Pl.: I have learned everything for the test tomorrow. - Mindent megtanultam a holnapi dogára, amit kellett, úgyhogy tutira nem fogok egyest kapni.

2017. ápr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. ápr. 18. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!