Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek a negatív gondolat...

Szerintetek a negatív gondolatok tényleg rossz hatással vannak az életünkre?

Figyelt kérdés
Volt egy rövidebb időszak, amikor kipróbáltam, h milyen, ha nem gondolok rossz dolgokra, és nem feltételezem egyből a rosszat. Nem vártam nagy csodát, de őszintén szólva nem vettem észre olyan nagy változást.

2017. jún. 4. 23:32
 1/7 anonim válasza:
30%
Igazából a negatív gondolatok csak a fejben játszódnak le.A negatív események azok amik rossz hatással vannak az életre. Én is soxor etettem magamat azzal,ha nem gondolok semmi rosszra akkor csak fellegek között fogok élni,de nem így van ez. A pozitív gondolkodás is csak egy átverés,ami nagyon jó lenne ha valódi lenne de nem az!
2017. jún. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez így nem igaz.

Természetesen attól a világ nem fog megváltozni, ha te pozitív vagy.

TE fogsz megváltozni, méghozzá az előnyödre.

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy nem foglalkozol a negatív dolgokkal - hanem azt, hogy megpróbálod a pozitív oldalukat kihozni. A legtöbbnek van olyan is :-)

2017. jún. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Ja, és az eredeti kérdésre:

igen, a negatív gondolatok lehetnek rossz hatással az életedre.

Megint csak nem arról van szó, hogy nem lehet felkészülni rossz dolgokra, mert lehet. Kell is.


De ha folyton csak negatív dolgokra gondolsz, az fizikailag is tönkretesz. Nocebo hatásnak hívják ezt, és ugyanúgy működik, mint a placebo hatás, csak ellenkező irányba. Akár meg is rövidítheti az életed.

2017. jún. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igen
2017. jún. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2017. jún. 5. 17:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert negatív dolgokra gondolsz, nem fog megváltozni az életed. Stresszet és szorongást okoz, de önmagában a gondolatok csak gondolatok.
2019. szept. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Igen. Amit gondolsz az megtörténik.
2022. febr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!