Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelentenek ezek a zeneszöv...

Buksi1995 kérdése:

Mit jelentenek ezek a zeneszövegek, Vagy mire akarnak utalni, hogyan magyaráznátok meg őket?

Figyelt kérdés

1.Életem összes sorát majd elégetem egy könyvben.

2.Az ablakon át látom alólunk, hogy csúszik a szőnyeg.

3.Mélyről jön a füstöm, kifújom a neved is.

4.De ne felejts el imádkozni, ha már nem vagy szent

5.Hallhatod mit írok, még ha érdekes is az üzenet


Kérlek segítsetek mert holnap ennek a szövegnek a megmagyarázásából felelek,hogy átmenjek.



2017. jún. 5. 12:25
 1/2 anonim válasza:

Mindenki egyedien foghatja fel a dalszovegek uzenetet, mostanaban azonban sok dal csak ures mondatokbol all😔

Szerintem...

1.,

Az életem összes örömét és fájdalmát

elfelejtem/elhagyom majd egykor.


2.,

Mintha kívülről látnám, ahogyan elvesztjük az irányítást.


3.,

A testemben érzem ezt az érzést, mely Téged is ölel, melyről most megfeledkezni próbálok.


4.,

Védekezz, ha már nem vagy védett.


5.,

Te az érthetetlen üzenetet is érthetnéd.


Remélem, segítettem😊

2017. jún. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez rap szöveg. Szerintem azok azt jelentik ami le van írva. :) Hétköznapi képeket használ: életünk története, sorsunk lapjai (egy könyvben),kicsúszik a lába alól a talaj(szőnyeg), a füst mint harag, nem egy szent, az utolsó sorra meg oda kell mondani egy szinesztéziát, lássák, hogy felismerted. :D


1. Elég valószínű, hogy a teljes megsemmisülést akarja jelenteni. Szándékosan és értelmetlenül.

2. A költő reményvesztett, na meg egyszerre követi résztvevőként és megfigyelőként az eseményeket.

3. Ehhez azért illik megmutatni a sor szövegben elfoglalt helyét. Sorstársként tekint a többiekre, mindenki nevében dühös, nem csak a saját nevében beszél. Megemlítendő mint a műfaj egyik jellemzője.

4. Valami ellentét akármi lehet, amire fogalmam sincs, hogy van-e külön irodalmi meghatározás. Gondolom olyasmit akar mondani, hogy attól még tehetsz jót magadért/másokért mert esetleg rossz utakon jársz.

5. Akármit is kellene jelentenie, én ezt nem értem. Csak úgy tudom elképzelni, hogy az üzenet nem ebből a szövegből jön, hanem valahonnan máshonnan ami könnyebben befogadható, ennek ellenére nem lehet figyelmen kívül hagyni a szöveget amit ír. Ez is olyas valami lehet, amiben mindenki azt lát meg amit akar. (Ettől még nem biztos, hogy van is értelme.)

2017. jún. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!