Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Végzős diák vagyok, elég nagy vizsgadrukkal. A helyzet az, hogy mindig egész jó tanuló voltam, 4-es 5-ös év végi osztályzatokkal, viszont nem minden érettségim sikerült úgy ahogy kellett volna. A történethez hozzátartozik hogy egy olyan osztályba jártam ami tele van zsenikkel. Olyanokkal akikbe kevés empátia szorult. Az osztályfőnököm 4 éven át gyalázott az egész osztály előtt, persze nem csak engem, hanem még pár embert rajtam kívül, de a született zseniket mindig az égig magasztalta. Az igazgató is hasonlóan tett, hiába tettek elfogadhatatlan dolgokat, hiába bántak úgy egy-két tanárral hogy én szégyelltem magamat helyettük, mivel hírnevet hoztak az iskolának sose kerültek bajba. Meg tudom ezt érteni, csak igazságtalannak érzem. Tudom, sok helyen van ez így, én mégis képtelen vagyok ezt elfogadni. Mivel az egyik érettségim kivételesen rosszul sikerült, pont az amiből emelteztem, így nagyon szégyellem magam, és kicsit tartok is az érettségi átadásától. Reménykedem ugyan hogy az osztályfőnököm nem fog nekem semmit se mondani, sem más, de valahol tudom, hogy erre kevés az esély. Nagyon jó szüleim vannak, elfogadják hogy ez így történt, és a továbbtanulást is készek fedezni anyagilag. De akkor is még ha azt is mondják, hogy nem így van, nem akarom hogy szégyenkezzenek miattam. Tudom, hogy én szúrtam el, és már-már el is fogadtam hogy így történt, persze még ostorozom miatta magam és valószínűleg életem végéig ott lesz a fejemben a gondolat hogy valahol én szúrtam el, de próbálok minél hamarabb túllépni rajta. Csak az érettségibizonyítvány átadása az ami miatt ez nem megy. Sajnos még mindig azzal foglalkozok hogy mit fog szólni az osztályfőnök, az igazgató, ugyanis édesapám ismerőse, és mit fognak a többiek ha valahogy megtudják. Tudom, hogy később nagyobb problémáim is lesznek, és hogy őket sem fogom sűrűn látni, ráadásul ők sem foglalkoznak ilyenekkel, megvan a maguk baja, de akkor és ott, egy pillanatra mégis kínos lesz ez nekem. Előre is köszönöm a választ!
2017. jún. 13. 12:44
 1/4 anonim válasza:
Nem értem miért, de nem eléggé elterjedt az információ, pedig fontos lenne. Ha "kivételesen" rosszul sikerült az egyik érettségid, érettségizz újra abból a tárgyból! Ez nem pótérettségi, hanem bármelyik érettségi tárgyból újra lehet érettségizni, amikor érettségi időszak van. Elmehetsz bármelyik másik iskolába, csak annyi, hogy meg kell beszélni velük, hogy szeretnél érettségizni, nekik meg rá kell bólintani. Jó van valami illeték, amit ilyenkor ki kell fizetni, de most ha sokkal jobb lesz az érettségid, akkor nem éri meg? Ha jó tanárt találsz a felkészüléshez vagy ügyesen tanulsz arra az egy tárgyra koncentrálva valószínű, hogy jobb lesz. Így max egy évvel később kezdenéd a főiskolát/egyetemet és nagyobb eséllyel jutnál be államilag finanszírozottra. Az ilyen helyzetek inkább szólnak a bunkó tanárokról, mint arról, hogy mennyire tudnál ideális körülmények között felkészülni.
2017. jún. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Hasznos linkek:


Jelentkezési határidők

[link]


Költségek

[link]


Én másik iskolában futnék neki, hogy ne kelljen a f_sz ofővel meg a másik tanárral bajlódni...

2017. jún. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Másik tévhit, amit el kellene oszlatni, hogy a főiskoláknak/egyetemeknek teljesen mindegy, hogy melyik középiskolába vagy gimnáziumba járt valaki, attól, hogy valaki a Fazekasba járt vagy valami vidéki helyileg agyon ajnározottba, azzal lehet villantani, de plusz pont nem jár érte...
2017. jún. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gondoltam rá, hogy újraérettségizzek az adott tárgyból, de az tulajdonképpen csak magam miatt lenne. Olyan jóra nem hiszem hogy megtudnám írni hogy államira felvegyenek, és a szüleim is azt mondták csak elpazarolnék egy évet, hiszen állják a tanulmányaim költségét.
2017. jún. 17. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!