Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogy alakul a...

Szerintetek, hogy alakul a tulajdoni kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hamarosan megházasodom, de a házasság előtt szeretnék venni egy ingatlant, hogy a pénzem befektessem. Mivel az ingatlan egy részét csak most, a másik részét (kb. felét) csak jövőre, bőven az esküvő után tudom kifizetni. Tehát a teljes tulajdonjog csak az esküvő után lesz rendezve végleg.


Vajon ilyen esetben, hogy rendelkezik a jog? A tulajdonjog az enyém lesz, vagy mindkettőnké?

Úgy tudom a házasság előtt megszerzett ingatlan nem lesz közös tulajdon.


Az én esetemben ez szerintetek, hogy alakul? Kizárólagosan enyém lesz a tulajdon?


Köszönöm!


2017. jún. 13. 19:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Amit az esküvö elött vettél, az minden esetben a te tulajdonod.

Amit az esküvö után fizetsz, az közös szerzemény (ettöl még te maradsz a tulajdonos, de a házastársnak erre a részre a fele érték jár).

Ez alól kivétel, ha neked az teljes összeg megvan az esküvö elött, és ezt bizonyítani is tudod.


Tehát, ha pl. a felét kifizeted a házasságkötés elött, az kizárólag a tiéd, a másik fele meg egynegyed-egynegyed arányban közös.

2017. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!