Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki mit gondol a szlovákiai...

Ki mit gondol a szlovákiai Selye János Egyetemről?

Figyelt kérdés
2017. jún. 14. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne, könyörgöm, ne! Én felvidéki vagyok, szóval tudom, mit beszélek. Nagyon alacsony a színvnala, egy csomószor voltak nálunk a gyakornokok.(végzősök), de ne. Habár, nem biztos, hogy olyan rossz, és csak általánosítottam, de van jobb is Szlovákiában, ami magyar tannyelvű. Gondolkozz ezen!
2017. jún. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tájékotatást. Tudnál mondani szlovákiai magyar nyelvű iskolákat?
2017. jún. 14. 16:52
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Egy a gond, hogy nem nagyon vannak. A nyitrai Konstantin Filozófus egyetem, ha jól mondom, a pozsonyi Komensky, és Kassán is van egy, csak az a baj, hogy ezek vegyesek, nem tiszta magyarok. A komáromi az egyetlen, ami teljesen magyar, de az is biztos, hogy ott EGYETEMI VÉGZŐS HALLGATÓK keverték össze a helyesírást, akik tanárnak tanulnak. ÁLLÍTÓLAG ez azért van, hogy a szlovákok bebizonyítsák, a magyarok nem tudnak szlovákul, ami sajnos gyakran bevál, azért is megyünk vissza Magyarország felé, mert nálatok(ha jól sejtem), keményebb a suli, de az is biztos, hogy ha akartok, akkor mehettek is egyetemre, ahol az anyanyelveteken tanítanak, és nem kell szégyenkeznetek a magyarság miatt. De nem befolyásollak, nyilván van köztük is normális, én most csak átlagban beszéltem. Ha szlovákiai egyetemre akarsz menni, akkor próbálkozz Pozsonnyal, az még egész normális.
2017. jún. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még gondolkozom rajta.
2017. jún. 15. 12:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a Selyén végeztem. Így utólag azt mondom, ha most kellene egyetemet választanom, biztosan nem mennék a Selyére. Tény, hogy gyenge, egyetemre nem való emberek sajnos más helyeken is átcsusszanak és kapnak diplomát, de a Selyén... 10-ből 7 végzősüktől még az érettségit is sajnálom. Ha téged nem zavar, hogy alulképzett emberekkel kellene egyetemre járnod, akkor viszont semmi gond, mert a tanárok jók, felkészültek.
2017. jún. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2017. jún. 25. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!