Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Félek dolgozni menni, utálom...

Félek dolgozni menni, utálom magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hétfőn volt az első munkanapom, árufeltöltő (diákmunka) vagyok azon a helyen, ahol Édesanyám dolgozik. Idén dolgozok először, tavaly óta csak azt várom, hogy végre dolgozhassak. A hétfő egész jól telt, mert Édesanyám is dolgozott abban a műszakban, amelyikben én, és sokat segített. Viszont holnap ő nem lesz ott, és félek, nem fogom tudni, hogy mit kell csinálnom. Tőle kérdeztem neg mindig, hogy mit kell csinálnom, ha végeztem az adott feladattal, sokszor ő pakolta fel az árut a kocsira, nekem meg csak fel kellett töltenem a polcokat. Tudom, ez nem így működik, nem lehet mindig ott, hogy segítsen, de nagyon féleg "idegenekhez" szólni (pedig ismerem a munkatársait régebb óta és kedvesek). Van egy másik diákmunkás lány, egyidős velem, de ő sokkal szebb, sokkal talpraesettebb, nem fél szólni a munkatársainkhoz. Utálom magam, hogy ennyire visszahúzódó vagyok, csúnya, szerencsétlen... mit tudnék tenni, hogy kicsit nyitottabb legyek és ne féljek szólni nekik? Nem akarom anyukámnak azt mondani, hogy az első nap után feladom, mert utálja, hogy nem merek szólni senkinek és hogy ennyire béna vagyok... és mielőtt tudtuk volna, hogy hova megyek, mondta, hogy lehet, még nagyon korai dolgoznom. Ráadásul kellene a pénz és nem is akarom abbahagyni a munkát, de már ma is gyomorgörccsel ébredtem, hogy holnap menni kell és nem lesz, aki segítsen, el leszek veszve.

2017. jún. 20. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi! Ők is tudják, hogy most dolgozol először, és nem fognak megenni :-)
2017. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el magad. Közhely, de igaz. Sokat segít.

Vagy erőltesd meg magad. Igenis menj oda és kérdezd meg. Csak egy pár szavas kérdés. Semmi több. Nem fognak megenni, ha megkérdezed.

Mégis mit csinálnál, ha nem kérdezel? Állsz majd egy helyben tétlenül a bolt sarkában?


Miért nem mered megkérdezni? Több éve ismered őket, kedvesek. Szóval nincs okod arra, hogy félj. Valószínűleg tudják, hogy milyen vagy, biztos segítenek.


Esetleg menj el pszichológushoz, ő is tud segíteni.

2017. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat, tulajdonképpen a semmiért izgultam. :D Mindenki aranyos volt, és már annyira nem is félek szólni hozzájuk. :)

Sajnos ez a félelem azért még megmarad, de ha kicsit nő az önbizalmam (márpedig remélem, hogy nőni fog) talán könnyebben beszélek majd idegenekkel.

Ment mindkettőtöknek a zöld kéz.

2017. jún. 21. 20:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudtuk, hogy sikerülni fog :-)
2017. jún. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!