Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létező (vagy múltban létezett)...

Létező (vagy múltban létezett) személy virtuális képmását szerepeltethetem saját filmben?

Figyelt kérdés
Ha készítek egy animációs rövidfilmet, amiben egy létező ember computergrafikai úton megvalósított képmása szerepel, az mennyire sérti az eredeti személy képmáshoz való jogát? Kell az ő beleegyezése a film bemutatásához? Egy már nem élő színész "feltámasztásához", azaz virtuális színésszel való megjelenítéséhez kell valami engedély a családjától?

2017. jún. 23. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Köz- és történelmiszereplők megjelenítése, így pl politikusok, sztárok, hírességek, hadvezérek nem sért törvényt, ezért írhatnak pl. az újságok is róluk. Nem közszereplőt még újságokban sem szabad megjeleníteni, ez az oka annak, hogy ilyenkor ki van cenzúrázva az arc vagy névnél kihagyják a családnevet (vagy TV riport esetén ki is sípolhatják), pl. K János.
2017. jún. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1: Ezt tudom, de most itt nem egy létező személy megjelenítéséről van szó, hanem egy virtuális képmásáról. Azaz pl. egy 3D figuráról, aki teljesen úgy néz ki, mint Silvester Stallone, és egy saját filmben mozgatom meg, beszéltetem, mintha igazi lenne. Tehát ő maga nem jelenik meg, ezért nem tudom, kell-e az ő személyes engedélye, vagy jár-e neki valamilyen díj, egyáltalán meg kell-e említenem a nevét.
2017. jún. 23. 23:10
 3/7 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy kellene lásd. Paródiák fan animációk trailerek stb
2017. júl. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De ha digitálisan jeleníted meg, akkor is ő róla van szó, ha kisnyuszi alakban lerajzolod, akkor is ugyanaz érvényes, ami az első hozzászólásban van leírva.
2017. júl. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szóval ha Silvester Stallone-t akarsz a filmedbe karakterként berakni, abból semmi bajod nem származik, de ha szomszéd Juli nénit, aki ha meglátja, be tudja bizonyítani, hogy ő róla van szó (ami mondjuk nem olyan könnyű), akkor abból lehet bajod.
2017. júl. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Glonczi 09: A fanfilmek készítőinek nagy része szerintem nem nagyon foglalkozik a jogi aggályokkal, csak mivel általában nem sértenek semmilyen üzleti érdeket, sőt, reklámot csinálnak az eredeti alkotásnak, ezért legtöbbször szemet hunynak a kiadók az ilyen törvénysértések felett.
2017. júl. 20. 22:40
 7/7 anonim ***** válasza:
De foglalkoznak, ha pl. pénzt akarnak vele keresni. A híresek meg főleg, hiszen őket sokan nézik (a kevésbé tudatos kezdők egy részét tényleg nem annyira érdekli ez, de a Family Guy készítőit pl. annál inkább, ők nem sérthetnek jogot, mert egyből beperlik őket). Márcsak a zene miatt is, mert ha nem figyelnek oda, akkor könnyen érhetik őket jogi kellemetlenségek.
2017. júl. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!