Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A nulláról induló pályakezdők...

A nulláról induló pályakezdők halálra vannak ítélve Magyarországon?

Figyelt kérdés

Kezdőcsomag: egyedül, szülők és mindenféle + segítség nélkül. Se lakás, se autó. Nulláról kellene építkezni Budapesten. Vegyük az itteni béreket és albérletek árait: az emberek a fizetésük nagy részét lakhatásra költik.


Ki tud manapság a fenti feltételek mellett 10 milliós hitel nélkül lakást venni? Autót? Ki biztos benne ilyen feltételekkel, hogy az országban akar maradni? Mi lesz a pályakezdő fiatalok ezen részével? Ma már álom Magyarországon, ha családi házra, és családra vágyunk? Én kezdő mérnökként is nehezen boldogulok, elképzelni nem tudom, hogy hasonló végzettség nélkül, egyedül, hogyan tud más itt boldogulni. Kegyetlen a világ és Bp. is.., és ha senkire sem számíthatunk, egyetlen hiba, már megyünk is a levesbe.. mert nem lesz pénz műtétre, nem lesz pénz lakhatásra betegen, és még sorolhatnám. Komolyabb összeget meg lehetetlen pályakezdőként félretenni.


2017. jún. 23. 18:37
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
"és vmit kapott pluszba a szülitől" Alapfeltételnek írtam a 0 segítséget. Például nem élnek mindenkinek a szülei, vannak akiknek egyedül kell boldogulniuk. Azt a nettó 230 ezer ft-ot is szerintem még gondold át, tekintve, hogy Bp-en garzont nem lehet kivenni 115 ezer ft alatt! (rezsivel) Emellett a határon túl egy iszákos 6 osztályt végzett ember is megkeres, amit utána hazavisz Sopronba. Merem állítani, hogy a legtöbbeteknek fogalma sincs róla, mennyire nehéz boldogulni itt. Én sem keresek rosszul, de csak azért, hogy ne a híd alatt kelljen laknom, havonta százezer ft elmegy a fizetésemből..100000ft. Évente 1,2 millió ft-ot dobok ki az ablakon, és nincs más választásom, mert az a minimum, ha már mérnökként keményen dolgozok, hogy ne patkányként kelljen élnem. Később idővel jobb lehet, de borzasztó nehéz itt megélni egyedül. Más szektorokban alacsonyabb fizetésekkel nem is értem, hogy képesek megélni az emberek. Tehát vagy dolgozol éhbérért (nem elég ahhoz, hogy gyűjts autóra/lakásra albérlet mellett), vagy fogod magad és elmész külföldre.
2017. aug. 2. 23:49
 12/16 A kérdező kommentje:
*is megkeres közel fél millió ft-ot
2017. aug. 2. 23:49
 13/16 anonim ***** válasza:
Engem most az ideg szétb.sz nyiregyházán, 3 műszakos munka az ígért 120 ezer forint túlórákkal eggyütt, minden szombaton bejárni, meg olykor vasárnap is, másként nem lenne meg... úgy tűnik még 100 sem lesz, és elég kemény munkát végzek, hülyét csinálnak itt az emberből, nagyon kezd elegem lenni. Annyira ki vagyok merülve, és mégis egy kis aprót löknek érte, a fiatalságom nem fogom ezért a munkáért odaáldozna, ha meg se fizetik, mind1 hagyjuk is. Sok ember tönkreteszi a fiatalkorát a munkával, sokan arra dolgoznak hogy legyen meg a nyugdíj... kit érdekel az? 20-30 év múlva egyáltalán lesz ilyen? ha lesz is, mindenféle betegséggel hozzáadva boldog nyugdíjas kora lesz akárkinek aki tönkretette fiatalkorát a kemény munkával? hadjuk is... Lehet majd lepontozni, majd ha nem 100 ezer forintot keres az ember fiatalon is , ezt a hozzászólást nem írom meg. Üdv szabolcs megyéből...
2017. aug. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ha nincs komolyabb végzettséged, vagy tudásod valamilyen területen (pl. programozás), akkor az egyetlen lehetőség kimenni külföldre. Sokan nem merik/tudják ezt megtenni, csak azért vannak még itt, és ez elég szomorú, úgy emlékszem, hogy régen ennél jobb volt. 100 ezer ft-ért csak a rabszolgák dolgoznak. Csak az albérletem, a hitelem, és a telefonszámlám kerül ennyibe, és akkor még nem ettem egy zsemlét sem egész hónapban. Azt használják ki a munkaadók, hogy sokan még a szüleiknél laknak, így 100 ezer ft még pont megfelelő éhbér. Ha nem csinálod meg, majd megcsinálja más. A munkaadóknak mindig van pénze, rengeteg a pénz az országban, csak nem a bérekben nyilvánul meg. Tudok olyanról, akinek a cége 10-100 millió hasznot hoz, mégis sanyargatja a munkavállalóit. 100 ezer ft még arra sem elég, hogy patkányként kivegyen valaki egy szobát valahol, egy csapatnyi idegennel lakjon együtt, és tudjon emberi módon étkezni!
2017. aug. 5. 22:00
 15/16 anonim ***** válasza:
Nyugi, mindenki halálra van ítélve
2018. febr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ez lemaradt: :)
2018. febr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!