Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A nulláról induló pályakezdők...

A nulláról induló pályakezdők halálra vannak ítélve Magyarországon?

Figyelt kérdés

Kezdőcsomag: egyedül, szülők és mindenféle + segítség nélkül. Se lakás, se autó. Nulláról kellene építkezni Budapesten. Vegyük az itteni béreket és albérletek árait: az emberek a fizetésük nagy részét lakhatásra költik.


Ki tud manapság a fenti feltételek mellett 10 milliós hitel nélkül lakást venni? Autót? Ki biztos benne ilyen feltételekkel, hogy az országban akar maradni? Mi lesz a pályakezdő fiatalok ezen részével? Ma már álom Magyarországon, ha családi házra, és családra vágyunk? Én kezdő mérnökként is nehezen boldogulok, elképzelni nem tudom, hogy hasonló végzettség nélkül, egyedül, hogyan tud más itt boldogulni. Kegyetlen a világ és Bp. is.., és ha senkire sem számíthatunk, egyetlen hiba, már megyünk is a levesbe.. mert nem lesz pénz műtétre, nem lesz pénz lakhatásra betegen, és még sorolhatnám. Komolyabb összeget meg lehetetlen pályakezdőként félretenni.


2017. jún. 23. 18:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Akkor én mit mondjak Szabolcs megyében egy eladó végzettséggel? Betanított 3 műszakos gyári munka jöhet itt szóba 100ezerért..
2017. jún. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azt én végképp nem értem, hogy lehet megélni 100 ezer ft-ból, ha még lakhatást is kell esetleg fizetni. Ilyen bért senkinek sem szabadna kapnia, aki dolgozik..
2017. jún. 23. 19:00
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg anyádékat, miért erre a bácsira meg a barátaira szavaztak.
2017. jún. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

El lehet indulni nulláról. Sem én, sem a haveri köröm nagy része alá nem toltak a szülők lakást, kocsit. Keress olyan munkát, amit szeretsz, légy benne egyre jobb, és kialakul a jövőd.

Mostanság a iszonyú negativitás ömlik mindenhonnan. Egyszer régen én is ilyenen nyűglődtem a dédinek. Ő csak legyintett, és azt mondta, átélt egy világháborút, egy árvizet, egy államosítást, amikor elvitték a téeszbe mindenüket... Ne aggódjak, bármikor bármit nulláról el lehet kezdeni. Élni jó, élvezzem, amíg tart :)

2017. jún. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nálunk senki sem szavazott "erre a bácsira", de nem akarok politizálni. De mi lesz így 5-10 év múlva az országból? Mert sajnos lefelé megyünk, az nem is kérdés, bárki észleli aki kicsit is nyitott szemmel jár. A fiataloknak lesz a legrosszabb, főleg, ha házat és családot akarnak. Ezért hajlandóak tanulni és dolgozni is, mégis lassan már 40 évet kell egy házért dolgozni..
2017. jún. 23. 22:42
 6/16 A kérdező kommentje:
4.: az oké, hogy el lehet indulni, de ésszerű időn belül nem lehet elérni ezeket a célokat. 1 szobás lakás bérlése a minimum, ha nem akar valaki idegenekkel együtt élni. Az kapásból minimum 100 ezer ft, amihez még jön a bérlet, a kaja. Csak eddig körülbelül 160 ezer ft-nál tartunk, és akkor még egy farmert sem vettem. Sokan keresnek nettó 170-220 ezer ft körül. Ők merre induljanak el? Északnyugatra?:) Egyébként igyekszem én is pozitív lenni.
2017. jún. 23. 22:50
 7/16 anonim ***** válasza:
Csak simán nyugatra. De előbb tanuljanak németül.
2017. jún. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Látom nem sok válasz érkezett. A többiek már éhen haltak/ hajléktalanná váltak, vagy kimentek Ausztriába?
2017. jún. 28. 10:26
 9/16 anonim válasza:

Szia!


:D nem halt éhen senki, nyugi, a helyzet szerintem ennyire nem vészes. Attól függetlenül, hogy valaki 0-ról indul, hidd el, tud építkezni, csak sokkal-sokkal keményebben kell hajtania, de nem lehetetlen.


Én nagyon szerencsés vagyok, szüleim programozók nagy multiknál Bp.-en és így elég jó a fizujuk, így nekem tudtak segíteni - az egyetemet ők fizették, ill. a felsőfokú angol nyelvvizsgámat és a jogsimat is. Ettől függetlenül én is sokat beletettem - kitűnő tanuló voltam általános és középsuliban, egyetemet is szép eredményekkel zártam egy erős szakon, erős suliban. Emellett egyetem utolsó évében elmentem gyakornoknak ahol kidolgoztam a belem (suli mellett pláne nehéz volt) és havi nettó 80000 kaptam. De nem pattogtam. 7 hónapja végeztem az egyetemen, egyből váltottam melóhelyet, és most nettó 230000-at keresek. Azóta mindent én fizetek magamnak (csak lakbért nem adok szüleimnek - még náluk lakom) ill. vett apa egy kocsit nekem, amit önerőből jövő hónapban fizetek vissza neki.


Egyik ismerősöm (ugyanannyi éves mint én) ugyanott tart mint én. De! neki nem fizette senki se a jogsiját, se az albérletét Bp.-en (vidéki srácról van szó). Mikor egyetem miatt Bp.-re költözött, elment havi 80000-ért szintén gyakornoki poziba és vmit kapott pluszba a szülitől, így volt albérlete, tudott utazni, de kb. ennyi - se szórakozás, se jó ruhák. Míg nekem 1 év volt nehéz, neki 4 - mert ő annyit tolt le úgy hogy meló+egyetem. Viszont a 4. év végére megvolt a diplomája, volt 4 év munkatapasztalata, ezért most 250000 nettót keres, és most csinálta meg a jogsit. Tehát lényegében ugyanott tartunk, de nekem van egy saját autóm, és ő önerőből él, albérletben. Nem lehetetlen, de neki sokkal-sokkal nehezebb volt. Tisztelem is azért, amit elért.

2017. júl. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Előző vagyok, még egy kiegészítés... persze egy mélyszegénységben élőnek, Szabolcsban nyilván sokkal-sokkal nehezebb, de nem hinném, hogy lehetetlen, csak teperni kell - tanulni, tanulni, tanulni és nagyon akarni kitörni, na meg küzdeni.


EGyébként igen, rengeteg fiatal ment/megy külföldre, én is tervezem, de 2-3 év munkatapasztalatot fel akarok szedni itthon előtte. Nekem sok ismerősöm, aki itthon kevésbé boldogult anyagilag - pont azok miatt, amiket te is írtál, kint talált munkát (sokkal-sokkal több lehetőség van) és ott elég jól keres (havi 50000-100000 félre tud tenni). De! gürizni mindenhol kell, az elején, pályakezdőként legalábbis. Kint könnyebb elindulni, mert többet tudsz spórolni, és több lehetőség van, ill. jobban megbecsülnek, és ha jó vagy, szépen lehet előrejutni. Egyébként ez itthon sem lehetetlen, de a munkahelyek kb. 5%-ra jellemző, kint meg a 60-70%-ra.

2017. júl. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!