Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megbüntethetnek vagy lecsukhat...

Megbüntethetnek vagy lecsukhatnak egy ilyenért? Kifejtés lenn.

Figyelt kérdés

Volt már olyan nekem, hogy részegen valami népdal dallamára énekeltem a Himnuszt. Továbbá sikerült a Pál, Kata,Péter dallamára költenem egy ilyen dalt, amelyet alkoholos állapotban adtam elő csengő hangon:

Kelj Fel nekünk, Nagy Imre!

Már odakünn a napkelte.

Szól a háború és a forradalom,

Hozzál fehér inget, de most hamarost!

(verse 2)

Kelj fel nekünk, Nagy Imre,

Tv-ben már megyen a Nap-Kelte,

Szól a forradalom, nagy robajú,

Hozzál fehér inget, de most hamaron!



2017. jún. 29. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ez grandiózus best of! Te részegen ilyenket tudsz? xd
2017. jún. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Háááááááááááááááááááááátttttt... Tiszteletlenség...
2017. jún. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 2*Sü ***** válasza:
100%

A Himnusz esetén kérdéses a dolog… A Btk. ( [link] ) ezt mondja:


„Nemzeti jelkép megsértése

334. § Aki nagy nyilvánosság előtt Magyarország himnuszát, zászlaját, címerét vagy a Szent Koronát sértő vagy lealacsonyító kifejezést használ, illetve azokat más módon meggyalázza, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”


A nagy nyilvánosság kérdéses, de szerintem nem állna meg. A sértő, lealacsonyító jelleg ráhúzható lehet, attól függően, hogy milyen dal dallamára húztad rá.


~ ~ ~


A Pál, Kata, Péter átirat maximum a jó ízlést sérti – főleg a szótagok számának megváltoztatása és a rímek minősége miatt –, azt meg egyelőre még nem büntetik. Persze rögtönzésként, afféle csasztuskaként lehet viccértéke.

2017. jún. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valamivel több mint 40 éve ilyenért engem egyszer bevittek az őrszobára, és elég rendesen elvertek. Az első pofon után kérdeztem, hogy szabad-e verekedni? Elég jó cselgáncsos voltam, gondoltam, majd jól kiosztom őket. Hát, én húztam a rövidebbet. Apám egyébként addigra nem élt már, de korábban nyomozótiszt volt, és ezért is csípte annyira a szemüket a viselkedésem.
2017. jún. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Eeh.
2017. aug. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szenes43 ***** válasza:
Ehhez nem kell piásnak lenned csak csukott szemmel leütnöd a billentyűket a klaviatúrán. Sem értelme nincs,sem rím nem fedezhető fel nyomokban sem s így teljesen ötletszerűen vannak szavak összedobálva. Piásan kornyikálsz addig míg valaki pofán nem vág egy szívlapáttal mert zavarja a nyáladzások.
2017. aug. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én egyszer a Silent Night dallamára írtam ittasan egy durvábbat.


Sztálin elvtárs,

Ő nem hibás,

Fajirtásban

Hitler hibás.


Több most nem rémlik, de ha eszembe jut, leírom.

2017. aug. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!