Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntethetnek-e, vagy...

Megbüntethetnek-e, vagy lecsukhatnak-e azért, ha a kocsimban katonai gázálarcot és taktikai mellényt tárolok?

Figyelt kérdés
Továbbá feszítővas, kalapács, valamint 21 cm hosszú pengéjű késem is van, tokban, szintén a kocsiban. Baj-e ez?
2012. jún. 21. 17:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ha ezekkel az eszközökkel nem élsz vissza csak mint gyűjtőként viszed valahová megmutatni valakinek azért nem szólhatnak elvileg.
2012. jún. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Láttad volna a csomagtartónk amikor 4-en mentünk airsoftozni. Mivel ezek olyan dolgok amihez nem kell engedély, amíg nem élsz vissza velük addig nyugodtan szállíthatod kocsival.
2012. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 eNerdzsy ***** válasza:

Az első hozzászólóhoz csatlakozva - elvileg ilyesmit nem tilos kocsiban tartani de számíts rá, hogy néhány kérdést fel fognak tenni a dolgaiddal kapcsolatban, ha meglátják.

A többi a válaszaidtól függ...


Nem tudom milyen környéken laksz de szerintem abból, hogy ilyeneket hordasz magaddal több károd származhat mint hasznod.

2012. jún. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy visszaélni?


Nyilván nem fogok az utca közepén hadonászni ezekkel a dolgokkal. Túlélésre kell, elvileg itt van 2012, bármikor lehet bármi. Tehát nem vihetnek be a fogdába ezek miatt?

2012. jún. 21. 17:17
 5/22 anonim ***** válasza:
Ezek miatt még nem visznek be ha nem szeged meg a törvényt, túl élésre pedig valóban jó ha van. Nekem is van működő katonai gázmaszkom igaz nem itt nálam, de van meg katonai ruhám 3 airsoft fegyver akkor engem már rég kivégeztek volna ha ezeket valaki meglátja a kocsimba :D Mivel nálad még játékpisztoly nincs így nem szólhatnak érte.
2012. jún. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Akkor jó, csak nem szeretném, hogy terroristának higgyenek és merénylet kísérletének gyanújával megvádoljanak.


Csak mert valóban egy váratlan kataklizma esetére kell, ezt ugye meg nehezen hiszi el a rendőr. És még fel is háborodna sztem, hogy hülyének nézem.

2012. jún. 21. 17:25
 7/22 anonim ***** válasza:

A felsoroltakból a 21 cm-es késhez tudok egyértelműen hozzászólni, de általánosságban írok inkább.

Közbiztonságra különösen veszélyes, de birtokolható tárgyak szállítása megengedett, viselése nem. A kést pl. birtokolhatod, s nyilván szállítanod is kell. Legalább egy alkalommal, amikor megvetted és hazaviszed. De pl. már csupaszon melletted az ülésen nem lehet.

Gázálarc szerintem nem sorolható ide, feszítővas, kalapács sem. Taktikai mellényről el tudom képzelni. A formális logika nem mindig vág egybe a jog logikájával. (Ti. azzal megölni nem igazán lehet senkit.)

2012. jún. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Gázmaszk, feszítővas, kalapács, taktikai mellény nem jelent problémát, 8 centinél hosszabb pengéjű kés viszont KKVE (közbiztonságra különösen veszélyes eszköz), ne szedd elő ellenőrzés alatt, beleköthetnek. Sztem tedd be az ülés alá és kész.
2012. jún. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

egyszerű, annyit mondasz hogy gyűjtő vagy, tetszenek neked az ilyen cuccok és most csak egy haverodnak mutatod meg, azért van nálad


ismerősömet elkapták haditechnikai eszközökkel a kocsijában, továbbá a fegyverek se a megfelelő módon voltak tárolva, és ezért bevitték, végül elengedték, de ez az ügy azért komolyabb volt mint a gázálarc :D

2012. jún. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
A taktikai mellény sem KKVE, csak a golyó és repeszálló. :)
2012. jún. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!