Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Műkörömmel lehet gitározni?

Műkörömmel lehet gitározni?

Figyelt kérdés

2017. jún. 29. 17:57
1 2
 11/15 Mojjo ***** válasza:
Igazából a kérdező nem írta, hogy melyik kézről lenne szó. Egyébként bár nem vagyok szakértő műköröm témában - ahogy az már előzőleg kiderült -, de én úgy sejteném, hogy azt mindkét kézre odabiggyesztik a körmösnél. Legalábbis alapesetben. Bár manapság már ki tudja :D
2017. jún. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen ujjra húzós pengető. Szerintem sokkal szebb minden művégtagnál... :P
2017. jún. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Waff ***** válasza:

A kérdező valóban nem írta hogy csak a pengető kézről lenne-e szó...én csak arra reagáltam, amit Tűrórudi fűzött hozzá, hogy akár még előnyös is lehet.


Az a másik, "belebújós" ujjvégekre való protézis féleség, eléggé nagy hülyeségnek tűnik...viszont azt én is utálom, ha már csak egy kicsit is nagyok a körmeim...tök visszataszító...

2017. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Mojjo ***** válasza:

Ha már így errefelé terelődött a téma, és elbeszélgetünk :)


Az ujjakra húzós pengetőből - tehát ujjpengetőből - a két legelterjedtebb a Dunlop és az Alaska.

- A Dunlop így néz ki: [link]

- Az Alaska pedig így: [link]


A Dunlop leginkább velociraptor-karomnak tűnik, számomra teljesen értelmezhetetlen. Az Alaska már emberien néz ki, és jó sokan használják fémhúros akusztikushoz, fingerstyle gitározásra. Egy nagy gond van vele: tudtommal az egész országban két helyen kapható összesen, Szegeden és egy pesti boltban.


Én is úgy vagyok vele, mint Waff, rosszul vagyok a hosszú körömtől magamon, szóval kipróbáltam az Alaskát... hát, az egy dolog, hogy az L-es elszorítja az ujjaimat, az XL-es meg lötyög rajtuk, szóval nincs megfelelő méret. De konkrétan fogalmuk nem volt az ujjaimnak, hogy mi a fenét kéne csinalniuk :D Egyszerűen képtelen voltam velük pengetni.


Így maradt az ujjal pengetés, köröm nélkül. De ha olyan aprócska nevek, mint Fernando Sor, vagy Francisco Tarrega világhírnévre tudtak szert tenni köröm nélkül, méghozzá évszázadokig tartó világhírnévre, akkor alighanem lehet is köröm nélkül pengetni :)


(Valóban lehet, csak épp tök máshogy kell, mint körömmel.)

2017. jún. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Testvéreim! NAGY ekvalizert MINDENRE, oké?
2017. jún. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!