Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Zivatartol félelem! Szerintete...

Tündi0212 kérdése:

Zivatartol félelem! Szerintetek ez egyszer elmúlik?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok de nagyon félek zivatarkor be pánikolok! :(( folyton nézem az időjárast és ha tudom hogy vihar lesz görcsbe szorul a gyomrom főleg ha egyedül vagyok itthon !!! Ha valaki itthon van akkor is félek! Félek hogy belecsap a házba a villám hogy nagy szél jön és stb.... Rettegek ez már nem változik bennem ?mit tegyek ellene ? Van még ilyen aki fél ? Vagy én képzelek ilyeneket? De mostanában olyan hulye idojarasok vannak és tudom hogy nem tudok ellene semmit tenni olyankor beülök a szobaba lecsukok mindent és minden bajom van ! Aki értelmeset tud irnu köszönöm
2017. júl. 5. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez egy irreálisan túlzó szorongás. Magától nem fog elmúlni, mivel minden vihar alkalmával erősíted magadban félelmedet. Viszont te tudsz tenni érte, hogy csökkenjen, és elmúljon. Magadat kell meggyőznöd, hogy egy házban nem veszélyes a vihar. Javaslom, hogy békés, nyugodt időben nézzél videókat viharokról, de ne horror filmekben, hanem mondjuk természetfilmeket. Meg kell győznöd magad, hogy egy szél, vagy egy villám nem tud kért tenni benned, ha egy házban vagy. Egy mező közepén én is félnék. Szóval szoktatnod kell magad a vihar nyugodt szemléléséhez, és amikor már kioltódott a félelmed valamennyire, akkor egy szinttel feljebb léphetsz, pl megnézel egy pár vihart egy nyugodt emberrel. Amikor ez is megy, akkor egyedül a házban. Tulajdonképpen hozzá kell szoktatnod magad. Ha ez sikerül, akkor soha többet nem fogsz félni.
2017. júl. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szoktam nézegetni és olyankor szt erzem igen nem is kell felni mert nen veszelyes ! De ha jon igazabol ugyan ugy felek
2017. júl. 6. 06:51
 3/4 anonim ***** válasza:
igazabol a hazban sem vagy biztonsagban, letezik a gombvillam ami be tud menni meg a kulcslyukon is s ha bejut cikazik a hazban osszevissza lever mindent, ha hozzaersz agyonvag nezz utana bar ez ritka, am megtortenhetne az is hogy belecsap a hazatokba a villam sajnos vagy kitori az ablakot.
2017. júl. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hat igen attol felek higy belevág a hazba és kigyullad ! Milyen hang lesz stb...
2017. júl. 6. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!