Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elrontottam. Fél a zivatartól....

Elrontottam. Fél a zivatartól. Hogy hozzam helyre?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó idegzetű, középkorú terrierem. Tipikus terrier, az ördögtől se fél.

Viszont egyszer pár éve óriási zivatar volt, a villámok ott vagdostak a házunk körül, olyannyira, hogy már én is be voltam sz*va. Hangos is volt, a kutya persze megijedt a nagy csattanásoktól, én meg megengedtem, hogy feljöjjön az ölembe és összebújva vártuk ki, hogy elmúljon az ítéletidő.

Na azóta fél a dörgéstől... Hogy tudnám helyrehozni, amit elrontottam?

Ma is volt zivatar. Mikor láttam, hogy kezd nyugtalan lenni, kimentem vele játszani az udvarra. Sikerült is elterelni a figyelmét, míg egy villám egész közel nem vágott le hatalmas csattanással. Na akkor vége lett a világnak. Bejöttünk, igyekeztem vidám és magabiztos maradni, tudomást sem venni a dörrenésekről. Elővettem a klikkert, elkezdtünk gyakorolni, és csakis akkor klikkeltem, ha láttam, hogy rám és/vagy a kajára figyel, meg nincs behúzva a farka. Túláradóan megdicsértem mindenért, ami egy pillanatra is kizökkentette a félelméből. Eleinte még a kaja sem érdekelte, annyira be volt tojva szegény.

Lassan sikerült magamra irányítani a figyelmét, ettől függetlenül el sem mozdult a sarkamból, míg el nem múlt a zivatar.

Szerintetek van rá esély, hogy sikerül "leszoktatni" a félelemről? Ha igen, hogyan? Nem garantálhatom, hogy minden zivatarnál itthon leszek vele és bulizunk.



2013. máj. 2. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:

amikor zivatar van egyáltalán ne foglalkozz vele,mert akkor tűnik úgy mintha misem történt volna..ha elkezdesz vele játszani oké,hogy eltereled a figyelmét,de pontosan amit írtál,nem leszel otthon mindig..


ne vegyél róla tudomást ha követ kövessen,ha nyöszög nyöszögjön,hagyni kell..



tesóm csinálta azt,hogy az egyik kutyánkat tutujgatta amikor vihar volt és félt..

aztán akkor volt egyszer vihar amikor én voltam itthon egyedül a kutya nyöszögött minden baja volt,nem foglalkoztam vele rá se néztem,aztán mondom kipróbálok vmit, pórázra vettem és oda vittem az erkély ajtóhoz(kinyitottam,hogy hangosabb legyen a dörgés) és amikor nyugodt volt (nem remegett,nem nyöszögött) 20 perc volt mire elérte ezt az állapotot, abban a 20 percben szaladt volna világgá,na amikor lefeküdt és nyugodt volt akkor felálltam és elsétáltam a pórázt eldobva azóta nem fél a vihartól bár ott voltam mellette,meg se mukantam csak fogtam a pórázt és nem engedtem,hogy elbújjon..

meg ha nyüszögöt akkor sem,csak néztem ki az ablakot..

én nem féltem a vihartól magabiztosan tartottam a pórázt..

2013. máj. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

első vagyok

az lemaradt,hogy a másik kutyánkat mellé fektettem aki nem fél a vihartól és így a másik kutyánk eneregiája is hatott rá szerintem..

2013. máj. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó úton haladsz! Fontos, hogy pozitív élménnyel kösse össze a dolgot. Én sem csináltam volna másképp! Folytasd, ahogy elkezdted! :)
2013. máj. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van olyan kutyám aki félt a viharba. Én mindíg kimentem hozzá, szegény azt sem tudta merre bújjon. Aztán gondoltam egy nagyot és egy vihar alkalmával pórázt raktam rá és elmentem vele az erdőbe sétálni, velem volt a másik kutyám aki nem fél. Vagy két órát csavarogtunk az erdőbe, félőske ez első óra végére lekerűlt a pórázról. Igaz hogy mellettem maradt de legalább nem rettegett. Most sem lekesedik a vihartól de nem is idegesíti. Szerintem a legfontosabb hogy nyugodt tudj maradni, akkor ő is nyugodt lesz.
2013. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bozsikrisz ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, hogy Te rontottad el...Ha tényleg olyan nagy vihar volt, akkor lehet, hogy anélkül is rossz emlékként maradt volna meg benne, hogy ölbe vetted volna.

Nekem yorkim van, őt az sem különösebben érdekelte, mikor a házunktól pár méterre becsapott egy villám tavaly :D Ő viszont a szilveszteri durrogást nem szereti. Nálunk a bevált módszer, hogy sötétítő behúzva, tévé bekapcsolva, és leülünk kajálni. Az én kis haspókom mindenről megfeledkezik, ha kaja van.

Próbáltam már azelőtt elterelni a figyelmét, hogy bepánikolt volna.

2013. máj. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon sokszor csináltam már, hogy nem vettem tudomást a durrogásról. Nem mondhatnám, hogy bármit használt. Igazából reménykedtem, hogy már elmúlt a dolog, mert a télen költöztünk, és reméltem, hogy ez a félelem csak egy "rossz szokás", ami valamilyen módon az előző lakáshoz kapcsolódott (ott mindig bebújt az ágyam/székem alá, ha nem foglalkoztam vele). Hát nem.


Ma éjjel is volt vihar. A kutya bejött a szobába oltalomért, először hozzám próbálkozott be, mondván, a takaróm alatt biztos nagyobb a biztonság... Mikor elküldtem, megkörnyékezte a páromat. Ő nem annyira dörzsölt, hozzá sikerült befurakodnia, mire észbe kapott. :) Jó, lehajította, aztán kiment a kosaráért és behozta a szobába.

A kutya viszont nem volt hajlandó bemenni a kosarába. Hiába próbáltam a helyére küldeni, az istennek se akart, pedig amúgy teljesen engedelmes és fegyelmezett. (Mondjuk én se voltam falkavezérségi képességeim csúcsán hajnali fél négykor.) Gondolom, rájött, hogy akkor voltak a nagy dörrenések, mikor a kosárban ült, és biztos amiatt.... vagy nem tudom. Végül bebújt az ágy alá és ott csücsült reszketegen, míg el nem ült a vihar.

2013. máj. 3. 10:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe az alábbi videót: http://www.youtube.com/watch?v=YYzBi_zolBY

pont erről szól

2013. máj. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!