Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek a munka megalázó?...

Szerintetek a munka megalázó? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Mi megalázóbb egy diplomásnak? Mo-n egy gyárban 4 műszakban dolgozni minimálbérért, vagy külföldön vendégmunkásként takarítást vállalni ottani minimálbérért? És melyik éri meg jobban?
2010. máj. 21. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Látszik az irónia. De nem mindegy, hogy honnan van az a diploma , hány éves vagy és hogy milyen nyelveken beszélsz.


Amúgy meg jobban megéri külföldre menni és ott még mindig több az esély arra , hogy jobban tudjál élni.

2010. máj. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyiket se kellene megalázónak éreznie. De ha neki büdös, csak mert ő "diplomás", akkor ne csinálja egyiket se!
2010. máj. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyik munka sem megalázó,mert egyiket sem nyugdíjas állásként akarod használni...Szerintem ugyanolyan szar létminimum bérért vendégmunkásként dolgozni kint,mert nem biztos,hogy többet spórolsz..ugyanis kint fizetni kell a szállásért,kajáért,és távol is vagy az otthonodtól,családodtól,barátoktól..Ja és ugyanúgy kuss a neved kint is..Itthon legalább ha nem tetszik,ahogy a főnök beszél veled,megmondhatod a magadét,esetleg új melót nézel..Kint még ezt sem teheted meg...
2010. máj. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 32/N vagyok, magyar szakos diplomám van, angolul és németül beszélek. Hosszú ideje nem találok munkát, nem vagyok válogatós, nem csak a szakmámban keresgéltem. Itt a környéken egy lehetőség lenne, egy gyárba el tudnék menni négy műszakba dolgozni. Lehet, hogy sznobnak gondoltok, de én azt mondtam a páromnak, hogy én ezt nem csinálom, inkább menjünk ki Ausztriába, ha ott elmegyek takarítani, az is jobban megéri. Erre ő azt mondta, hogy az szörnyen megalázó, hogy mások mocskát takarítsam, és hogy idegen országban csak vendégmunkás senkik leszünk. Én viszont úgy érzem, hogy az sokkal megalázóbb, hogy a saját hazámban éhbérért gürizzek. Szóval nagyon nehéz két rossz közül választani, de úgy néz ki, hogy sajnos rákényszerülök...
2010. máj. 21. 19:39
 5/7 anonim ***** válasza:
A MUNKA NEM SZÉGYEN ! Inkább a külföldi állás , ott talán szert teszel még lehetőségekre :) .
2010. máj. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A munka is rabszolgasors, csak fizetnek érte. Főleg egy gyárban, ahol hajcsárok is vannak. A sok tuskó meg azt hiszi szabad ember. Hát ló*aszt!
2010. máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sokan a külföldi munkánál csak azt látják,hogy jó fizetés.de mihez képest?

Mert ha kint dolgozol mint takarítónő nem fogsz többet keresni a létminimumnál.Mivel hazajárni nem fogsz tudni így albérletet kell fizetned..(nem minden takarítási munkánál adnak szállást)El kell viselned idegenek viselkedéseit,hiszen tök idegenekkel leszel összezsúfolva egy lakásban..Vannak olyan lakások,ahol 4 szobában 6-8 laknak,mert így olcsóbb...na most képzeld el,hogy ki milyen ,és ki az aki tisztán tartja a lakást,ki nem....

(én laktam így,és borzalom,hogy mennyire nem toleránsak egymással az emberek).A kaját is állnod,kell,persze az ottani árakhoz viszonyítva...Ha mindent kiszámolsz,lehet,hogy csak annyit keresel amiből így elvagy,és félre rakni véletlenül sem tudsz...

Szállodában dolgozni,meg tényleg kemény...ott tényleg a szart takarítod mások után...(és ehhez képest nem leszel jól megfizetve) Külföldön meg tényleg nem vagy más csak egy kelet európai vendégmunkás...

Otthon egy gyárban elmész,ott tudod mik a jogaid,mik a szabályok..ott a saját szavaiddal,gondolataiddal el tudod küldeni a főnöködet ha nem tetszik amit csinál..legfeljebb keresel másik állást...Szóval a két lehetőség közül a kisebbik rosszat választanám.

Egyébként van munkavállalási engedélyed? Mert Ausztriába enélkül nem tudsz dolgozni...

2010. máj. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!