Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Könnyebben és boldogabban éli...

Könnyebben és boldogabban éli egy hívő ember az életét mint egy nem hívő?

Figyelt kérdés
2017. júl. 17. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Én egyértelműen úgy látom az ismerőseim körében, hogy igen.


Egy nem hívő

2017. júl. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy érted. Én úgy vagyok vele, hogy meg vannak a magam problémái, de tudom, hogy nem kell ezt egyedül cipelnem, odafentről segítenek, és ez egy nagy terhet vesz le a vállamról. De amúgy igen, sokkal könnyebben cipelem a terheimet, és sokkal könnyebben vagyok boldog, amióta Isten bekerült az életembe.
2017. júl. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja.

Lehet egy hívő boldogabb, és lehet boldogtalanabb is. Csak a hittől nem lesz valaki boldog, mint ahogy ha egy hitetlen boldog, az sem azért van mert hitetlen.

Ráadásul ugye a hit tekinthető egy plusz kötelmi rendszernek, aminek a hívőnek meg kell felelnie, így lényegesen kötöttebben éli az életét mint egy nem hívő.

2017. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
#3 A hit nem köthető semmilyen rendszerhez, az a vallás amiről te beszélsz. A vallásosságot még Jézus is elítéli, mert képmutatás.
2017. júl. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha a hívő nagyon merev szabályokat próbál követni, amihez a személyisége alkalmatlan, állandó frusztrációban, félelemben, önelutasításban élhet.


Ennek ellenpárjaként viszont megtalálhat egy olyan boldogságot, amit egy nem hívő (vagy minden transzcendenst elutasító, tehát materialista ember) nem.


A nem hívő is lehet felszabadult és boldog, valamint bizonytalan, megkeseredett útkereső is.

2017. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A hit nem köthető semmilyen rendszerhez, az a vallás amiről te beszélsz."

Hit nincs vallás nélkül. Az mindegy, hogy az mások által szervezett keretek, vagy magad által kitalált szabályok szerint zajlik, de ha hiszel egy felsőbb hatalomban, akkor azt is hiszed, hogy meg kell felelned az ő elvárásainak az életeddel, ha el akarod nyerni a kegyeit.

Mindegy, hogy azért követsz egy szabályt, mert a pap azt mondja, vagy azért,mert azt Te olvasod ki a bibliából. És ez nem csak a kereszténységre igaz - a taoizmus kivételével (ami sokkal inkább filozófia mint vallás)az összes vallásra, szektára.

2017. júl. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de az emberek saját bevallása szerint nem biztos, mert máshogy értelmezi egy hívő és egy nem hívő a boldogságot. Ezen kívül hívőből is van felületes, és van hithű módon élő ember. Szóval egy közvéleménykutatás nem mutatná ki.
2017. júl. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ateistakén azt mondom hogy nem. Édesanyám hívő és semmivel nem könnyebb vagy nehezebb neki ugyanolyan mint nekem. Egy keresztény tanárunk azt mondta hogy szerinte a halált keresztén -nként sokkal jobban el lehet fogadni mert az illető "odafent" van.(ami hülyeség de mind1) Én racionális maradok és a holdraszálláskor sem látták istent a felhők felett. Egyébként az se mindegy hogy mien vallású illetőről beszélünk és hol van az illető.
2020. ápr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!