Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Számodra mint hívő ember hol...

Számodra mint hívő ember hol vannak a hit határai?

Figyelt kérdés

És itt most nem arra értem, hogy fejetlenül le ugrasz egy szakadékról abban bízva,hogy Isten megment. Hanem inkább az érdekelne,hogy mennyire erős a hited a nem látott dolgokban.

Most néztem meg egy sorozat első részét amelynek a főszereplője a kisfiú volt aki embereket gyógyított.

Viszont ahányszor meggyógyított valakit ő egyre gyengült míg végül meghalt.

A filmnek van egy másik szereplője is aki egy csodákat kutató srác az egyház szolgálatában.

A filmnek az elején nem igazán hisz, nincs hite és mindent tudományosan próbál megmagyarázni míg végül a saját magán tapasztalja meg, hogy vannak "csodák".

Akit érdekel a film itt megnézheti;


[link]


Én is még csak az első részét láttam de 13 részből áll a sorozat.

Aki szereti ezt a műfajt annak csak ajánlani tudom.

De ne feledkezzünk meg a kérdésről sem! :)

Szóval számodra mit jelent a hit és mi az ami már meghaladja nálad a hit határait és nem tudod elfogadni?



2017. máj. 7. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

A hitnek vannak határai.

A határait viszont nem az ember találja ki.

Szűkítsük le "bibliai hitre", a többi kiesik ui csak ez számít.

A bibliai hit Isten Igéjéből származik, a Szent Szellem közösségében.

Feltételezi a megtérést, a gonosz dolgoktól való elszakadást is, hogy a hit növekedni tudjon, beleértve az okkult bűnöket, tárgyakat, dolgokat is.

Ha az embernek van megtérése, újjászületése, Szentlélek be költözik az életébe, elszakad a konkrét bűnöktől,a bűnösség állapotától..VEZETÉS JÖN..

AZ ÚR VELE VAN, BENNE VAN, VEZETI ŐT. Melyik nincs meg?

Mert akinek van Istenismerete, ill. Vezetése már ebből is tudja sokszor a választ. Egyébként eligazodási pont:

Gyümölcséből ismertetik meg a Fa. A rossz gyümölcs nem lehet Istentől, mert Benne semmilyen sötétség nincsen..

2017. máj. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Bocsánat, kimaradt egy fontos az előbbiből:

a bibliai hitet azért nem az ember találja ki, mert az egy válasz.

Az isteni közlésre adott válasza az ember szivének.

Látható, ebből nem nagyon lehet az Élő Istent kihagyni.

Ha valakinek nincs meg az Élő Isten, előbb Élő Isten kell.

Ha isteni hitem van /bibliai/ az nem egy üres valami, annak van egy szellemisége, ereje, kívülről gyümölccsel is mérhető! Ha ez bennem van , erős és meghallok egy rozzant szellemiségű vmit, aminek ráadásul még rossz gyümölcsei is vannak, nehéz lenne eladni Istentől valónak..

Az Istentől jövő Egyenes Világos Tiszta, és te is bizalommal rátámaszkodhatsz. Üdvözlettel.

2017. máj. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A hit az számomra életerő és remény. Biztosítja a mindennapi élethez a megfelelő hozzáállást, segít elkerülni rossz dolgokat. A hit egyfajta bizalom is számomra. Úgy érzem, hogy a hit segít mindennap egy picit közelebb kerülni az Úrhoz.


A hitnek nincs igazából határa. A hit végtelen.

A vakhit viszont véges, hiszen mellékvágányra, tévútra vezet.

2017. máj. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó választ adtál, örömmel olvastam hogy milyen jókat akarsz, Isten adja meg ezt neked!

Az is tetszett, hogy ennyire foglalkozol a hittel, a hit ui nagyon nagy téma.

Minden tetszik, csak picike kis igazításokat engedj még meg nekem, de alapvetően jó felé mégy:

A hit és a reménység szelleme nem ugyanaz.

A hit is élő, ha élő.

A reménység is élő, ha élő.

Ezek ha meg vannak gyújtva, fáklyaként égnek a hívő ember szívében.

Ezt nagyon lehet élvezni, mert ez egy erős vmi.

Ami eszembe jut erről az az ÖRÖM ÖRÖM ÖRÖM, az is erős vmi.

A hit tehát és a reménység is nem vmi vontatott nyúlós nehézkes vmi.

Vagy van, vagy nincs. Lehet kicsi, közepes, vagy nagy,

de mindenképp élő szellemi dolog, ég mint egy fáklya a szívedben.

A hitről a biblia tanít.

Fontos hogy a Látásunk kifejlődésében, az objektum felől menjünk a szubjektum felé. Hogy hiteles legyen és ne tévedjünk el.

A bibliában van olyan hit, ami a démonvilágban "közkézen forog", démonok is hiszik hogy van Isten..., ez nem valami sőt nem jó nekünk. Ettől el akarjuk választani magunkat, hogy a mi hitünk tiszta erős és megbízható legyen. /NE olyan, hogy meggyógyított vkit, aztán egyre gyengébb lett, aztán meg is halt./

Úgy, ahogy írtad a hitnek irányultsága van: JKr a Megváltó, Isten, az Ő egész műve...

A hit nem határtalan, hanem határos, pontosan abban kell hinni, amit Isten kijelent, Isten Igéjében kell hinni.

Az Isten Igéjének hallgatásából hit származik, ill. növekszik..

A hit a szív válasza Isten Igéjére.

A Végtelenség Isten szeretetében van, Istenben, ha hited az Ő személye felé irányul, talán beleérezhetsz ebbe..

Ha viszont Isten Igéjén kívüli "üres térbe" akar kiszabadulni a hited végtelensége, azt nem ajánlanám.

A vakhitet nem a végességgel állítanám szembe.

A bibliai hit viszont lát, Isten gyújtja meg, világosság van benne, erős tiszta biztonságos megtart és nem fogsz vele megszégyenülni. /A nem bibliai hittel viszont megszégyenülnek az emberek./ Jó éjszakát!

2017. máj. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A 'hit' valaminek FELTÉTLEN elfogadása.

Ebből következik, hogy nincs 'kicsit hiszem', 'többnyire hiszem'.

2017. máj. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha jól értettem a kérdésed,nekem,mint keresztény ember hitének határait kérdezted.


Jól értettem?


Nos,az én hitem határait nem ismerem,mert amikor azt hiszem,nagy hittel rendelkezem,csalódok hitemben,s amikor Istenhez könyörgök hitetlenségemben hitért,hihetetlen igazolását tapasztalhatom hitemnek.


Én azt tapasztalom,hogy hitemet ugyanúgy ajándékként kapom,mint a Lélek gyümölcsét,a szeretetet,vagy haszonra szánt "lelkiajándékait".Azoknak mértékét,önmagam szükségletei érzésének mértéke,s az adott helyzet szükséglete határolja be.

A hiányérzetem megteremti a helyet,az Istentől származó hitnek,s a szükségletnél többet nem kapok.

2017. máj. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 KZitus ***** válasza:
37%

Szia


"mennyire erős a hited a nem látott dolgokban. " - kérded. Nem tudom az erősségét lehet-e fokozni?

Mert mi a hit?

A „hit” szó a görög piʹsztisz szó fordítása, mely elsődlegesen a bizalom és a szilárd meggyőződés gondolatát hordozza.

A Szentírás ezt mondja nekünk: „A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása” Héb 11:1

A hit tehát a reménység alapja, valamint bizonyíték a nem látható valóságokról való meggyőződéshez. Az igaz keresztény ’hit’ nem más, mint azoknak az igazságoknak az összessége, melyekről Jézus Krisztus, valamint ihletés alatt a tanítványai beszéltek.

Például: János 18:37

"Pilátus ezért ezt mondta neki: „Akkor hát király vagy?” Jézus ezt válaszolta: „Magad mondod, hogy király vagyok. Én azért születtem, és azért jöttem a világba, hogy tanúskodjak az igazság mellett. Mindenki, aki az igazság oldalán áll, figyel a hangomra.”(Kérdések: elhiszem, hogy Krisztus minden szava igazság?, a javamra van? figyelek a hangjára?, élem a tanításait?- ellenőrizhetem a hitemet...)

A hit kézzelfogható bizonyítékon alapul. A látható teremtésmű tanúskodik egy láthatatlan Teremtő létezéséről:Róma 1:20

"Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalma és istensége, úgyhogy nincs mentség számukra;"

Jézus Krisztust a földi élete és szolgálata során történt valóságos események Isten Fiaként azonosítják, pl. Máté 27:54

" Mikor pedig a katonatiszt, és akik vele együtt őrködtek Jézus felett, látták a földrengést és a végbemenő dolgokat, nagyon megijedtek, és ezt mondták: „Bizony, Isten Fia volt ez.”


Ez csak néhány morzsa, mennyire erős alapra építhetjük a hitünket. Szerinted lehetnek ennek határai? Én nem látom. Teljes mértékben megbízom mind Istenben, mind a Fiában. Bármit mondanak, kérnek tőlem, az csak az én javamat szolgálja - ennek nincsen határa.

2017. máj. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 imakommandós ***** válasza:
100%
Nincs a hitnek határa. Minden lehetséges annak aki hisz.
2017. máj. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

Egy normális ember számára a hit határa ott van, ahol a tudomány kezdődik. Ha valamit TUDSZ, akkor azt nagy baklövés másképp hinni. Ha pedig lehetőséged van megtudni, de te NEM AKAROD megtudni, hanem helyette inkább mást hiszel - az ugyanolyan butaság, ami visszaüthet.

Más határa tényleg nincs a hitnek.

2017. máj. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok és köszönöm a válaszokat!


Elég érdekes és hasznos válaszokat kaptam mivel mindenki leírta szíve szerint azt amit ezzel a kérdéssel kapcsolatban gondol.

Senkit nem szeretnék megsérteni vagy le minősíteni de nekem a 3 válasz volt az ami igazából szívem szerint szólt.

És mégis!-én úgy gondolom,hogy túl büszkék vagyunk ahhoz, hogy be tudnánk vallani akár önmagunknak is,hogy mennyire hitetlenek vagyunk.

A Bibliában van egy nagyon komoly és figyelmeztető ige amit pont Jézus mond;


(Mt 17:20)

"Jézus pedig monda nékik: A ti hitetlenségetek miatt. Mert bizony mondom néktek: Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag, azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen amoda, és elmenne; és semmi sem volna lehetetlen néktek."


Áruljátok el,hogy mitől érzi magát másabbnak a ma embere mint az a 12 apostol Jézus idejében?

Mitől vagyunk mi jobbak azoktól az emberektől mint akiket maga Jézus választott ki!?

Péter elárulta,Júdás elárulta, Tamásnak bizonyíték kellett, hogy végre higgyen benne.

Sokszor el merengek azon,hogy vajon én ki tudtam volna tartani mellette ha ott lettem volna, lett volna akkora hitem,hogy végig mellette maradjak mindenféle kételkedés nélkül? De a válaszom önmagamnak mindig ugyan az;-biztos,hogy nem!

Szóval mondhatunk bármit, dicsekedhetünk de ha meg vizsgálnánk magunkat egy kicsit mélyebben azt hiszem,hogy mindannyian csalódnánk.


És igen azzal egyetértek!-a hitnek nincsenek határai!


Mégegyszer köszönöm a válaszokat!


Még annyit szeretnék elmondani,hogy én nem pontoztam le senkit hanem mindenkinek zöld kezet adtam.


További szép napot!

2017. máj. 8. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!