Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Noha hiszem, hogy létezik...

Noha hiszem, hogy létezik ember számára felfoghatatlan, valamiféle túlvilági erő, én már csak a tudományt vallom. A magamféle emberek honnan szerzik az élet energiát? Azt az erőt amit egy hívő ember imádkozásból merít?

Figyelt kérdés
Legszívesebben én is hívő lennék, mint egykor 6-7 éves koromban voltam. Hiányzik az a biztonság és lelki támasz, amit valamikor nyújtott nekem a keresztény hit. Ha akarom sem tudom magamra erőltetni azt amit nem hiszek. Valaki tud segíteni?

2016. jún. 28. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Menjél pszichológushoz, ha lelki támaszra van szükséged. A legtöbb ateista embernek, ha rendben van a lelki egyensúlya, nem kellenek képzeletbeli barátok, hogy legyen erejük az élethez. Egyébként a tudomány nem vallás, azt nem "vallani" kell, hanem a szemléletmódját alkalmazni a gondolatrendszeredre. Mivel olyan bizonyítatlan dolgokban hiszel, mint egy "ember számára felfoghatatlan, valamiféle túlvilági erő", ezért én nem mondanám, hogy "csak a tudományt vallod".
2016. jún. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Régebben sokat jártam pszichológushoz, gyerekként és fiatal tiniként is. Tizen évesen már semmire nem volt jó, úgy éreztem átverés az egész. Nem tudom, jó lenne valamiben hinni úgy igazán.
2016. jún. 28. 23:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre szokták mondani, hogy "a tudatlanság áldás". Tény, hogy könnyebb valami fantáziában hinni ahelyett, hogy szembenézel a világ borzalmaival és jelentéktelenségével, csak a kérdés az, hogy jobb-e?


A pszichológia nem átverés, csak nem működik mindenkinél. Ha társadalombiztosított módon (azaz gyakorlatilag ingyen) jársz hozzájuk, akkor biztos nem lehet átverés.

2016. jún. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"Boldogok a lelki szegények mert..."
2016. júl. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!