Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jobb lenne a világ ma, ha nem...

Sylvain kérdése:

Jobb lenne a világ ma, ha nem születtek volna meg a világvallások?

Figyelt kérdés

Az én véleményem szerint IGEN, éspedig ezért:

- A három világvallás előtt nem létezett az a fogalom, hogy pogány, hitetlen, gyaur, akiket meg kell téríteni, vallásháborút indítani ellenük, máglyán megégetni, az ő hitüket elpusztítani, hogy helyébe a mienket erőltessük rájuk. Egy szóval nem létezett volna inkvizíció, vallásháborúk, a vallások közti gyűlölködés, fanatizmus, terrorizmus, stb. Ahogyan én olvastam, az ősi nemzeti hitek nem gyűlölték egymást, nem akarták megváltoztatni a mások hitét, elfogadták létezőnek és kész. Természetesnek vették azt, hogy mások más istenekben hisznek, mások a szokásaik, stb.

- Az ember jobban tisztelné a természetet, nem gondolná azt, hogy ő a természet ura, a természet Isten ajándéka az embernek, amely felett kedve szerint uralkodhat. A természet feletti uralkodást főleg a három ábrahámi vallás szent könyvei tanítják. Az ősi nemzeti hitek ezzel szemben azt tanították, hogy az ember a természet része, semmivel sem magasabbrendű annál, tisztelnie kell, csak annyit vehet el tőle, amennyi a puszta léte fenntartásához szükséges. Sőt sok ősi hit magát a természetet tartja istennek, és ezért tiszteli. Emiatt azt hiszem, hogy ha nem léteznének világvallások, akkor ma a világ sokkal tisztább lenne, nem állna a végpusztulás szélén, mert az ember védné, és tisztelné azt.

Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is. Egyetértetek, vagy nem? És okoljátok meg. Köszi.



#kereszténység #iszlám #judaizmus #világvallás #jobb lenne-e a világ nélkülük
2017. júl. 20. 10:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy az emberben benne van a gyűlölködés a másik iránt. Ha nem a vallás vagy isten nevében, akkor másért. Hidd el, találnánk okot háborúra, gyilkolásra...
2017. júl. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne jobb, mert akkor más miatt menne a gyűlölködés.

A természetbarátok ölnék a technikát szeretőket és fordítva. A kövérek a soványakat, stb. Legfeljebb nem vallás lenne a neve, hanem pl elv, meggyőződés, tervezés, vagy hasonló.

2017. júl. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Szerintem sem.

Ezek a vallások elég fontosak voltak annak idején, mint szervező erő.

Inkább az lett volna jobb, ha 500 éve tűntek volna el... már legalább 50 évvel előrébb tartanánk a fejlődéssel.

Lenne fúziós erőmű, őssejt, rákgyógyszer és marsi kolónia.

Nem lenne már nyomorék, cukor-, szív-, vese-, stb. betegség és a többiből is sokkal kevesebb.

Sajnos ezek a vallások még 50 év múlva sem fognak eltűnni, ezért aztán továbbra is lassú lesz a fejlődés. Nem lesz itt még 50 év múlva sem sok új dolog, sem egészséges emberek.

2017. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

A kereszténység nem hirdeti a hitetlenek megölését, Jézus a szeretet hirdette. A kereszténység egy jó vallás szerintem, inkább ott rontották el, amikor államvallás lett a Római Birodalomban, mert az uralkodók a saját képükre formálták, és a nevében követtek el kegyetlen dolgokat. De ennek semmi köze a kereszténységhez, és Jézus Kriszrus tanításához.


A muszlim vallás nélkül viszont egyértelműen jobb lenne, mert az a vallás alapból a gyűlöletet hirdeti, és valóban a hitetlenek megölését, a nőt alacsonyabb rendűnek tartja. És ez nem lett kiforgatva, hisz Mohamed is így tett.

Viszont ha ez nem lenne, lenne helyette más, ami szintén komoly konfliktusokat okozna.

2017. júl. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Mivel az ember teremti a vallást, ezért a vallás, és az egyház tükrözni fogja az emberi természetet, szóval még ha meg is szűnnének a vallások, az csak "felületi kezelés" lenne, hiszen a hiba az emberben van.

Az ősi, pogány vallások sem tökéletesek, azok is követeltek véráldozatokat, és az ateizmus sem megoldás, hiszen ott nem egy isten engedi a pusztítást, hanem a profit (ott van pl Kína, ami az ateizmusa ellenére nem a épp legélhetőbb, és pláne nem a legkörnyeztvédőbb ország).

Meg magánvéleményem szerint az ilyen ősvallások nem is lettek volna kompatibilisek az itt fejlődő társadalommal, szóval elkerülhetetlen volt a lecserélődésük. Ha nem egy ábrahámita vallásra, akkor valami másra, de hasonlóra.


Elég pesszimista szemlélet ez, de szerintem a vallás egyet jelent az emberiséggel, és amíg mi magunk mocskosak vagyunk, addig mocskosak a vallásaink is.

2017. júl. 21. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

"az ateizmus sem megoldás"

Önmagában valóban nem, hiszen nincsen benne ideológia. Azonban emiatt mentes is a vallások erős túlzásaitól, és teret engedhet egy normális ideológiának... pl. a humanizmusnak.

2017. júl. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"A muszlim vallás nélkül viszont egyértelműen jobb lenne"

Látszik, hogy fogalmad sincs az iszlám vallásról (mert a muszlimok a vallás követői), csak egy vagy a média általi agymosottak közül.

2017. júl. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
#7, jól ismerem a Koránt, és a Hadíszokat is. És nem vagyok média által agymosott, nagyon sokat foglalkoztam az iszlám vallással.
2017. júl. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Akkor minden kis közösségnek meglenne a maga kis törzsi vallása. Az biztos jobb, libsi barátom.
2017. júl. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
És nekünk is meglenne az őseink hite, ismernénk a mitológiánkat, Isteneinket. Én irigylem például a skandinávokat, mert van egy Eddájuk, amelyben a mitológiájuk fennmaradt. Nekünk nem maradt fenn semmi, szent Istvánék jóvoltából. Ha fennmaradt volna a mitológiánk, ősi mondavilágunk, Isteneink, akkor talán azt is tudnánk, hogy honnan jöttünk, mert ha ezt tanulmányozni lehetne, akkor össze is lehetne hasonlítani más népekével, de mivel Szent Istvánék kipusztították, ezt sohasem fogjuk megtudni. Diószegi Vilmos kutatásai felfedeztek egyet s mást a magyar samanizmusról, amelyek arra következtethetnek, hogy íjfeszítő turáni, és nem majmokhoz hasonlóan gyűjtögető népek utódai vagyunk, de még sincs annyi bizonyíték, amelyre teljes bizonyossággal támaszkodhatnánk. Ezért tudják ma azt hazudni, hogy finnugorok vagyunk.
2017. júl. 31. 08:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!