Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jobb lenne a világ ma, ha nem...

Sylvain kérdése:

Jobb lenne a világ ma, ha nem születtek volna meg a világvallások?

Figyelt kérdés

Az én véleményem szerint IGEN, éspedig ezért:

- A három világvallás előtt nem létezett az a fogalom, hogy pogány, hitetlen, gyaur, akiket meg kell téríteni, vallásháborút indítani ellenük, máglyán megégetni, az ő hitüket elpusztítani, hogy helyébe a mienket erőltessük rájuk. Egy szóval nem létezett volna inkvizíció, vallásháborúk, a vallások közti gyűlölködés, fanatizmus, terrorizmus, stb. Ahogyan én olvastam, az ősi nemzeti hitek nem gyűlölték egymást, nem akarták megváltoztatni a mások hitét, elfogadták létezőnek és kész. Természetesnek vették azt, hogy mások más istenekben hisznek, mások a szokásaik, stb.

- Az ember jobban tisztelné a természetet, nem gondolná azt, hogy ő a természet ura, a természet Isten ajándéka az embernek, amely felett kedve szerint uralkodhat. A természet feletti uralkodást főleg a három ábrahámi vallás szent könyvei tanítják. Az ősi nemzeti hitek ezzel szemben azt tanították, hogy az ember a természet része, semmivel sem magasabbrendű annál, tisztelnie kell, csak annyit vehet el tőle, amennyi a puszta léte fenntartásához szükséges. Sőt sok ősi hit magát a természetet tartja istennek, és ezért tiszteli. Emiatt azt hiszem, hogy ha nem léteznének világvallások, akkor ma a világ sokkal tisztább lenne, nem állna a végpusztulás szélén, mert az ember védné, és tisztelné azt.

Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is. Egyetértetek, vagy nem? És okoljátok meg. Köszi.



#kereszténység #iszlám #judaizmus #világvallás #jobb lenne-e a világ nélkülük
2017. júl. 20. 10:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Tehát felteszel egy kérdést, ami LÁTSZÓLAG a humáénumról, az egymás iránti tiszteletről szól, majd kiserül, hogy mindezt csak azért teszed, mert szerinted a tudomány hazudik a magyarok eredetét illetően, és neked jobban tetszene egy másfajta, hősiesebb, véresebb, harcosabb eredet-történet.


Gratulálok!

2017. júl. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"Ha fennmaradt volna a mitológiánk, ősi mondavilágunk, Isteneink, akkor talán azt is tudnánk, hogy honnan jöttünk, mert ha ezt tanulmányozni lehetne"

Képzeld: lehet.

Létezik pl. DNS, ami elég jól vizsgálható, és látható belőle, hogy:

1: legközelebbi rokonságban a finnugorokkal vagyunk,

2: de a hosszú vándorlás alatt valami hihetetlen keveredés volt, szóval akik ideértek, azok már köszönő viszonyban is alig vannak az ősökkel, annál inkább az úton talált népekkel,

3: a tatárjárás során még ennek a 95%-a is kipusztult.


Szóval: mennyire vigasztal TÉGED, aki a honfoglaló magyarok vérének 2-3%-át hordozod, az, hogy ez a pár % ősöd honnan jött?

2017. júl. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

"Tehát felteszel egy kérdést, ami LÁTSZÓLAG a humáénumról, az egymás iránti tiszteletről szól, majd kiserül, hogy mindezt csak azért teszed, mert szerinted a tudomány hazudik a magyarok eredetét illetően, és neked jobban tetszene egy másfajta, hősiesebb, véresebb, harcosabb eredet-történet."


Ha te egyoldalú személy vagy, az a te bajod, barátom. De én nem vagyok az. Képzeld. Persze ezt elég nehéz megértenie egy olyan embernek, aki csak egyre gondol, és semmi másra... Mivel én nem olyan vagyok, mint te, én egyszerre gondolkozhatom azon, hogy mennyi pusztítást végeztek a világban, más vallások és kultúrák ellen is, a három ábrahámi vallás, és ugyanakkor, képzeld érdekel az is, amit az őseim kultúrája veszített. És még gondolkozhatok ezen vallások hatására a természetre is. Képzeld...

Én meg gratulálok a te egyszerűségedhez.

2017. aug. 1. 10:49
 14/22 anonim ***** válasza:
59%
Igen, igen, mindenki hülye, csak te vagy helikopter. ;)
2017. aug. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

"Szóval: mennyire vigasztal TÉGED, aki a honfoglaló magyarok vérének 2-3%-át hordozod, az, hogy ez a pár % ősöd honnan jött?"


Minthogy minden nép tagjait érdekli az ősei eredete, képzeld, engem is. A DNS vizsgálatok pedig épphogy nem azt bizonyítják, hogy a finnugoroktól erednénk. Érdemes lenne utánanézned, mielőtt valótlan dolgokat állítanál. És érdekel, hogy az "a pár % ősöm" honnan jött, mert azon alapul a kultúrám, és gondolkodásmódom. Tudom, hogy a magadfajták Petőfit is szlováknak nevezik, mint magyarnak, hiába írta a Magyar vagyok című versét, és megannyi más költeményt. Mindenki az, aminek vallja magát. Először győzd meg a nemzetek és vallások nem létezéséről azokat, akik Allah akbárt kiabálva gyereklányokat robbantanak fel, és majd ha meggyőzted őket, és megmentetted a világot, majd jöhetsz engemet is meggyőzni. Akkor talán majd szóba állok veled.

2017. aug. 1. 11:22
 16/22 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy a magadfajták"

Megkérhetlek, hogy mellőzd a személyeskedést?

Köszönöm.


Amit pedig kértél: azt, hogy addig el se kezdjük kijavítani a kisebb hibákat, amíg a nagyokat MARADÉKTALANUL meg nem oldottuk - ez tömény butaság.

Egyrészt: mindig mindenkinek azt a hibát érdemes megpróbálni kijavítani, amire lehetőséget lát.

Másrészt: sokszor úgy lehet egy nagyobb hibát könnyebben kijavítani, ha előbb megoldunk sok kicsit.

2017. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Hallottál már a tengrizmusról? Ha ennyire érdekel az ősi vallásunk akkor nézz utána
2017. aug. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
60%

"s majd ha meggyőzted őket, és megmentetted a világot, majd jöhetsz engemet is meggyőzni. Akkor talán majd szóba állok veled."


Lehetek kíméletlenül őszinte veled? Ki a faxt érdekelsz? Ki vagy te, hgy én meg akarnálak téged győzni? felőlem nyugodtan hihetsz amiben akarsz. S lám-lám, mégis szóba állsz velünk. Sajnos.

2017. aug. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

"Lehetek kíméletlenül őszinte veled? Ki a faxt érdekelsz? "Ki vagy te, hgy én meg akarnálak téged győzni? felőlem nyugodtan hihetsz amiben akarsz. S lám-lám, mégis szóba állsz velünk. Sajnos."


Én úgy hiszem, hogy el vagy tévedve, te állsz szóba velem, nem én veled. Én nem pont neked intéztem a kérdést, tehát nem kötelezett senki, hogy válaszolj. Tehát te dugtad be az orrod hozzám, nem én hozzád... És mi ez a fejedelmi többes?

2017. aug. 2. 21:58
 20/22 anonim ***** válasza:

> Én úgy hiszem,

Hit, hit, hit... Majd kinövöd.


> hogy el vagy tévedve, te állsz szóba velem, nem én veled.

De hiszen most is te szóltál hozzám, vagy tévednék? A hangok voltak?


> Én nem pont neked intéztem a kérdést, tehát nem kötelezett senki, hogy válaszolj. Tehát te dugtad be az orrod hozzám, nem én hozzád...

Mégsem én mondtam, hogy nem beszélek veled, hanem te - oszt' nicsak, mégis... :)


> És mi ez a fejedelmi többes?

Az.

2017. aug. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!