Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jobb lenne a világ ma, ha nem...

Sylvain kérdése:

Jobb lenne a világ ma, ha nem születtek volna meg a világvallások?

Figyelt kérdés

Az én véleményem szerint IGEN, éspedig ezért:

- A három világvallás előtt nem létezett az a fogalom, hogy pogány, hitetlen, gyaur, akiket meg kell téríteni, vallásháborút indítani ellenük, máglyán megégetni, az ő hitüket elpusztítani, hogy helyébe a mienket erőltessük rájuk. Egy szóval nem létezett volna inkvizíció, vallásháborúk, a vallások közti gyűlölködés, fanatizmus, terrorizmus, stb. Ahogyan én olvastam, az ősi nemzeti hitek nem gyűlölték egymást, nem akarták megváltoztatni a mások hitét, elfogadták létezőnek és kész. Természetesnek vették azt, hogy mások más istenekben hisznek, mások a szokásaik, stb.

- Az ember jobban tisztelné a természetet, nem gondolná azt, hogy ő a természet ura, a természet Isten ajándéka az embernek, amely felett kedve szerint uralkodhat. A természet feletti uralkodást főleg a három ábrahámi vallás szent könyvei tanítják. Az ősi nemzeti hitek ezzel szemben azt tanították, hogy az ember a természet része, semmivel sem magasabbrendű annál, tisztelnie kell, csak annyit vehet el tőle, amennyi a puszta léte fenntartásához szükséges. Sőt sok ősi hit magát a természetet tartja istennek, és ezért tiszteli. Emiatt azt hiszem, hogy ha nem léteznének világvallások, akkor ma a világ sokkal tisztább lenne, nem állna a végpusztulás szélén, mert az ember védné, és tisztelné azt.

Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is. Egyetértetek, vagy nem? És okoljátok meg. Köszi.



#kereszténység #iszlám #judaizmus #világvallás #jobb lenne-e a világ nélkülük
2017. júl. 20. 10:36
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Igaza van sok előttem szólónak.Az emberi faj saját magát fogja kiírtani. És valamilyen okot mindig fognak erre találni.Ha nem a vallást hát mást. Ámen. :)
2017. szept. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Fantasztikus lenne egy vallás nélküli világban élni!

Nem lennének hälyék, akik elhisznek az orbánfáléknek mindent. Aki egyébként nem hisz isteneben, de a cél érdekében mindent bevet hogy az uralmát fenntartsa.

Nem lenne ok a kereszteháborúkra, nem lenne katolikus, református, zsidó, jehova, stb. stb.. Csak előbb utóbb megjelennének az ügyeskedők, akik kiválogatnák a hiszékeny elitet, és újra létrehoznák a vallást, és papnak hívatnák magukat!

2018. okt. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!