Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hova forduljak, ha 18 évesen...

Hova forduljak, ha 18 évesen nincs hol laknom? Kérlek SEGÍTSETEK!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy hónapja lettem 18 éves. Az apámmal nem tartom a kapcsolatot kiskorom óta (havi fix 35e Ft tartásdíjat fizet, de nem akar kapcsolatba lépni velem) Az anyukám 5 éve elhagyott minket (engem és 2 másik testvéremet) A kisebbik húgom Kecskemétre került az apjához, míg a bátyám Németországba az apjához és a nagyszüleihez ( mind hárman más apáktól vagyunk).

Engem 5 éve a nagymamám nevel, de nem vagyunk jó viszonyba,(hétvégente dolgozom és besegítek a háztartásba is,nem vagyok egy nagy bulizós, kicsapongós típus ezért még ó "gyereknek" mondanám magam) mivel eddig ő volt a hivatalos gyámom, értelemszerűen nála éltem. De most, hogy betöltöttem a 18at és hivatalosan is nagykorúvá váltam el kell mennem innen. Már hetek óta megy a vita, hogy hova miért nem maradhatok, hová menjek. (sajnos, anyukám cselekedetei miatt, mindig őt látja bennem, így az álláspontján senki sem tud változtatni.

Tehát, apám, anyám és a testvéreimhez nem mehetek. Még van egy évem hátra érettségiig és itt is szeretném befejezni a sulit.

Havonta kapnám a gyerektartást. Családi pótlékot kapnék? Vagy az nem járna már így, hogy elköltözök?

És az lenne a legfőbb kérdésem, hogy szerintetek kihez forduljak? Gyámügy tudna segíteni szállást keresni?

Kollégiumba fel tudnak venni? Úgy, hogy lekéstem a jelentkezést és, hogy hétvégén is ott maradnék, meg gyakorlatilag mindig? Valamint szívesen dolgoznék suli mellett és lenne is hol, de gondolom ezt a kolis szabályok nem annyira engednék.

Mit tehetnék még? Béreljek szobát?

Esetleg valamilyen támogatásban részesülnék?


2017. júl. 28. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Amiket írsz (gyámügy, kolesz stb) mind jó ötlet. Ha más nincs, keress vmi barátot pár napra, ahol alhatsz. És ha más nem, vmelyik tanárod tud segíteni a hivatalos ügyek intézésében.
2017. júl. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit intéztél tegnap óta? Remélem, nem parkban aludtál.
2017. júl. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem, nem aludtam, még hétfőig van hol aludnom szerencsére. Közben kaptam hasznos tanácsokat. Van egy barátnőm, akinek a kolijába több ilyen esetű diák is van. Még nem tudtam őket telefonon utolérni, de mihamarabb személyesen is oda megyek.

Köszönöm a válaszodat!

2017. júl. 29. 19:03
 4/5 anonim ***** válasza:

egyes és kettes vagyok


Mihelyst lehet, menj a koliba/iskolába személyesen, az meggyőzőbb. Ne hagyd lerázni magad!


Ha már lesz hol aludnod/mosnod/laknod, a-zon-nal kezdd el szervezni, h a te számládra/címedre érkezzen minden pénz, ami megillet. Gyámügy, bankszámlaszám, stb. Ja, hétfőn menj el az önkormányzat szociális osztályára, és keresd meg az embert, akire az ilyen rendkívüli helyzetek tartoznak. Ne felejts el úgynevezett "éhes kiskutya" arcot vágni. Az többször bejön, mert együttérzést ébreszt :) Ha az ügyintéző melletted áll érzelmileg, akkor hathatósabban segít (ez pszichológia).


Nagyon örülök, h nem akarod abbahagyni a sulit és szívből sajnálom, h ilyen kegyetlen próbákon kell átmenned, h felnőj.

2017. júl. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kamilla74 válasza:
Szia, miújság mindennek sikerült megoldodnia ? Néhány tippet én is szivesen vennék gyámügy illetve barátok rokonokra senkire se számithatok csak magamra , és kb én is ezekkel a problémákkal küzdök . Remélem rendben van már az életed.
2023. júl. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!