Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki az idősebb, öregebb?

Ki az idősebb, öregebb?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, István 1800-1815 között élt, tehát 15 évesen meghalt. Géza pedig 1900-1990 között, tehát 90 évesen hunyt el. Én úgy gondolom, hogy István az öregebb, de Géza az idősebb. Kinek mi erről a véleménye?


Másik kérdésem; ha a nagybácsi fiatalabb, mint az unokaöccse, akkor is nagybácsinak kell mondani?



2017. júl. 30. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
He?
2017. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem az számít hány évet élt,hanem hog, mikor született.Az egyik testvérem csecsemőként halt meg,mégis ő az idősebb/őregebb,mert 5 évvel előttem született.

Igen,hivatalosan akkor is nagybácsi ha az unokaöccs idősebb.

2017. júl. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az idösebb az az öregebb egy szebb kifejezese, de lenyegeben ugyanazt jelentik. En ugy mondanam Istvan regebben elt mint Geza.


A nagybacsi egy rokonsagi fokot jelöl, kortol függetlenül.

2017. júl. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Istenem :)

István és Géza közül egyik sem idősebb vagy öregebb, mert már nem élnek.

István előbb született, és fiatalabb korában halt meg.


Akkor is nagybácsi. A rokonsági besorolás nem életkortól függ. Kivétel a testvéreknél (nővér, húg...)

2017. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Én nem hinném, hogy az idősebb és az öregebb szó jelentése között, bármi különbség is lenne.
2017. júl. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a nagybácsi meg nagybácsi, akár idősebb, akár fiatalabb az unokaöccsnél. Legalábbis én nem tudok külön megnevezésről.
2017. júl. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezen vitatkoztunk ebéd közben.


Igazából azt nem értem, hogy családi kapcsolatok-családfa kategóriából miért tették át az egyéb kérdések-egyéb kérdésekbe. Így már nincs is annyira szem előtt.

2017. júl. 30. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!