Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az a legjobb testvéri kapcsola...

Az a legjobb testvéri kapcsolat, amikor a lány idősebb és a kistesója fiú?

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem biztos,nalunk forditva van,en ezt latom jobbnak.
2012. aug. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk így van,van egy öcsém.Nekem így a legjobb,persze így is szoktam meg,de jól kijövünk.Szerintem nem lehet így egyértelműen kijelenteni,hogy ez vagy az a legjobb felállás.
2012. aug. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyszer volt egy cikk a yahoo-n, ahol azt írták a legjobb az, ha ketten tesók, és mindketten lányok.
2012. aug. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Ugyanez a szitu: én vagyok a nővér, és van egy öcsém (4 év különbséggel).

Számomra ez a lehető legideálisabb testvéri felállás - nyilván mindenkinek az, amiben jól érezte magát gyerekkorában és később is.

Egyébként az elsőszülöttségemet pedig nem adnám semmiért :)

2012. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó!Miért?
2012. aug. 23. 14:51
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk fordítva van, a bátyám 13 évvel idősebb nálam, és a szeme fénye voltam mindig is. Sokat vigyázott rám, vitt sétálni, menőzött velem a lányoknak... :D De később is, mikor már ő a huszas éveiben járt, vele engedtek el bulizni, fesztiválozni, nyaralni, kirándulni, stb. Nagyon jó a kapcsolatunk a mai napig, pedig már felnőttek vagyunk, neki családja van, de sokszor telefonálunk, és bár elválaszt minket 200 kilométer, amikor csak tudunk találkozunk is. A fordítottjáról nem tudok nyilatkozni, mert öcsém nincs, de mivel én ezt a példát láttam magam előtt, nekem ez minden álmom, hogy az idősebb gyerekem legyen a fiú, majd utána a kislány. Valamiért ez van bennem, hogy a fiú lesz a "testőre" a kislánynak. Persze ehhez hatalmas mázli kéne, hogy összejöjjön, de jó lenne... :)
2012. aug. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Én nővér vagyok öcsivel, és én úgy tartom, hogy inkább a báty-húg a jobb kombináció, legalábbis egy lány szemszögéből :). A mi helyzetünk öcsémmel nem túl rózsás. Bő egy év van köztünk. Én azt látom, hogy egy húgnak mindig sokkal könnyebb, mert a család meg a báty szeme fénye, és sokkal több helyre elengedik, sokkal előbb önállósodik, mert van, aki vigyázzon rá rendesen, és akivel elengedik (nyilván nekem óriásit kellett harcolnom azért, hogy egy koncertre elengedjenek két sarokra, és akkor is kocsival jöttek értem 15 évesen... ha van egy bátyja az embernek, akkor legalább nagyjából korabeli, vagány emberek társaségában van mindig és jön haza). Én meg kb. azt kaptam, hogy öcsém csak szekál meg kihasználja, hogy én vagyok a jószívű nagy testvér, és folyton pénzt lejmol, amit aztán sosem látok viszont, egyébként nem is tud kedves lenni hozzám, csak ha kell neki vmi.
2012. aug. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nekem öcsém van, és nagyon jól kijövünk. néha kicsit anyáskodok felette, vagy az inkább jobb szó, h próbálom óvni, tanítgatni az élet nagy dolgaira :) de amúgyis egy elég talpraesett gyerek, szóval nem kell félteni :)
2012. aug. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Akkor, ha a szülő normális, és nem ver éket a két gyerek közé, bármiylen sorrendben is szülessen a fiú és a lány. A tesvérkapcsolat milyensége nagyban múlik a szülői magatartáson, a mintaadáson, a nevelésen.


Az első gyerek több felelősséget szokott kapni, akár fiú, akár lány. Ha a lány az idősebb, akkor "elvárják", hogy anyáskodjon a második felett, ha a fiú, akkor atyáskodjon. Ilyen egyszerű. :)

2012. aug. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon nem,legalábbis nálam! Nekem 2öcsém is van(4 és 9év korkülönbség),és elég siralmas a kapcsolatunk,főleg az idősebbel!:( Kb van már 10éve is hogy a szián kívül mást nem nagyon beszélünk egymással.

A kisebbik meg.....bár beszélünk,de nem bízom benne! Amíg otthon laktam nem 1x meglopott.

100%-ig egyetértek a 9-essel ezt mind a szülő hibája ők cseszték el!!!

2012. aug. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!