Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki mit tud az antidepresszanso...

Ki mit tud az antidepresszansokrol? Milyen hatása van? Mit érzel miután hatni kezd? Sajnos problemaim vannak es gondoltam ez tudna segiteni.

Figyelt kérdés
2017. aug. 2. 23:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Vannak előnyei és hátrányai. Az emberek 40%-nál egyáltalán nem hat. A többinél igen, de ehhez gyakran 3-6 hét is kell. Mindnek van mellékhatása, ami az első szem bevétele után jelentkezik. Ha a mellékhatások elviselhetetlenek, akkor másik gyógyszert fog felírni az orvos, de gyakran csak a 3.-4. válik be. Ha jó a gyógyszer, akkor csökkenti a szorongást, depressziót, de az első 2 hétben még általában fokozza is. Könnyen hozzászokik a szervezet, ekkor hatástalanná válik, és csak emeléssel lehet tartani a jobb állapotot. Hozzászokás után nagyon nehéz letenni, mert elvonási tünetek lépnek fel, amik az eredeti panaszok durvább változatai. Van akinek beválnak, én személyesen ellenzem. Sporttal, relaxálással, kreatív hobbikkal még jobb eredményeket lehet elérni, és ezeknek nincs mellékhatásuk, nem kell hozzá orvos, és ingyen vannak. Persze macerásabb futni járni, mint bedobni egy bogyót.
2017. aug. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 2*Sü ***** válasza:
75%

Az előző válaszban van igazság, és van, ami korrigálandó.


Való igaz, hogy nem mindenkinek használ egy-egy antidepresszáns. Az is igaz, hogy az első időszakban – 1-2 hét – akár fokozhatja is azokat a tüneteket, amelyek kezelésére felírták. (Pont ezért depresszió, szorongás esetén általában szorongásoldóval, nyugtatóval egészül ki a kezelés.) Viszont az antidepresszánsok általában komoly elvonási tünetekkel járó függőséget nem alakítanak ki, nem kell az adatot sem növelni. Ez inkább a szorongásoldókra igaz, nem az antidepresszánsokra. (ami viszont annyiból releváns, hogy sokszor kiegészítője lehet az antidepresszánssal való kezelésnek). Az antidepresszánsok elvonási tünetei – ha egyáltalán észlelhető módon jelentkeznek – néhány hétig tartanak, és rendszerint különösebb kezelés nélkül elmúlnak.


> Mit érzel miután hatni kezd?


Nekem depresszióra és szorongásra volt „szerencsém” szedni. Különösebben tetten érhető, leírható hatása nem volt, inkább hosszútávon lehetett érezni, hogy enyhülnek a tünetek.


> Sajnos problemaim vannak es gondoltam ez tudna segiteni.


Neked ilyet nem kell gondolnod. A te feladatod annyi, hogy felkeresd a háziorvosodat, vagy egy magán pszichiátert, elmondod neki, milyen tünetekkel küzdesz, és ő majd megmondja, hogy kell-e gyógyszeres kezelés, ha igen, akkor milyen.

2017. aug. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Magadat nem kezeld így, abból félrekezelés lesz!
2017. aug. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
0%

Van az embereknek egy resze, akik ugy erzik, nekik ideig-oraig jo, es van egy masik resze akik azonnali adverz reakciot es permanens agyi-idegrendszeri karosodast szenvednek, akar az elso szemtol.


Az elvonasi tunetek honapokig es evekig is tarthatnak (bar valojaban erre az idegrendszeri karosodas a megfelelo kifejezes).


Permanens aszexualitast (PSSD) es erzelmi tompultsagot, valamint demencia jellegu tuneteket is okoznak.


Parkinsons kort es agykarosodast is jelentettek mar antidepresszansoktol, ismerek is ilyen eseteket.


A "pozitiv" hatasa kb. a placeboval megegyezo.


Osszegezeve: sulyos es visszafordithatatlan egeszsegi kockazatok egy minimalis placeboert cserebe...

2017. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó válaszoló.. Idegesítő, buta és nevetséges vagy. Ismerem már a válaszaidat, te vagy a nagy antidepresszáns ellenző szakember az oldalon.. Na akkor.. Én is szedtem, meggyógyultam, és semmi nem maradt vissza utólag. Még legalább 6 ismerősöm szedte, és mind kigyógyult a betegségéből.. Semmi maradandó károsodás.. Te akarsz az orvosok felett állni, h kell e egy bizonyos betegségre gyógyszert szedni??? Bízzuk ezt a tanult, diplomás orvos szakemberekre inkább..
2017. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
17%

Tehat szerinted ha 6 embernek nem lett tole baja akkor az mar rendben van? Masik ezer embernek meg kepzeld, lett tole baja.


Magyarazd annak hogy "jok" ezek a szerek akinel pl. adverz reakcio kovetkezteben visszafordithatatlan Parkinsons alakult ki.


A "tanult, diplomas" pszichiaterek pedig egy az egyben a gyogyszergyarak kezeben vannak, toluk ne sok valodi informaciot varj a negativ hatasokrol.

2017. aug. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 2*Sü ***** válasza:
100%

Akkor adjunk a hathoz még hármat. Én is szedtem egy időben antidepresszánst. Kétszer is. Első esetben igen súlyos depresszióban voltam, de fél év után úgy, ahogy helyrejöttem. Voltam olyan hülye, hogy nem mentem vissza a pszichiáterhez, magam vetettem véget a gyógyszeres kezelésnek, de én különösebb elvonási tüneteket nem tapasztaltam, a maradék tüneteken meg az életmódom, gondolkodásmódom megváltozása rakta helyre. Másodszor – jó pár év után, de immár vagy 9 éve – már egy jóval enyhébb formában jött elő – gondolkodtam is rajta, hogy egyáltalán forduljak-e vele orvoshoz –, ott is hasonló volt a forgatókönyv, önkényesen hagytam abba a kezelést, bár ott a gyógyulásra igencsak rásegített egy szerelem is. ;-) És köszönöm, egész jól vagyok. Persze vannak stresszes időszakok, de nem rosszabb, mint másoknál. Most kicsit fáj ugyan a bokám, de ez talán a múlt heti túrázós nyaralásnak, meg az programozói szakmának és a lustaságomnak köszönhető némi súlyfeleslegnek köszönhető, és nem a 13 és 9 évvel ezelőtt szedett antidepresszánsoknak. :-)


Két másik ismerősről tudom, hogy antidepresszánst szedett. Az egyik teljesen meggyógyult. A másik kicsit nehezebb eset volt, neki voltak paranoid tünetei is, meg szerintem nagyon sokáig volt kezeletlen, ő ugyan – szerintem – nem teljesen gyógyult meg, de a tünetei sokkal enyhébbek lettek.


Persze 9 mérés sem mérés, nem feltétlenül reprezentatív, de ha mondjuk az antidepresszáns az emberek 50%-nál okoz súlyos problémákat, akkor annak az esélye, hogy 9 emberből 9-nél ez nem fordult elő, annak az esélye 0,2% környékén van. ( P = 0.5⁹ = 0,001953125 )


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Én gyanítom, hogy te összemosod az antidepresszánsokat a szorongásoldókkal, a Xanax-szal, Frontinnel és társaival, mert nagyjából azoknak a szedésének a kockázatait írod le. (Mivel gyakran ezeket is alkalmazzák az antidepresszánsok mellett. Az antidepresszáns hosszútávon javít az ember kedélyállapotán, viszont rövidtávon, az első hetekben, hónapban gyakran inkább súlyosbítja a tüneteket. Ezen időszak áthidalásában segíthet sokat, ha szorongásoldót is kap.) Ezek viszont valóban erősen addiktív szerek. Rövidtávon és az első tabletta hatására is enyhülnek a szorongásos tünetek, de idővel a szervezet hozzászokik, és nagyobb dózis szükséges ugyanannak a hatásnak az elérésére. Kisebb, ideiglenes tüneteknél akár a szorongásoldó önmagában segíthet áthidalni egy hullámvölgyet, de ha valaki akkut problémákra, más kezelés – antidepresszánsok, vagy pusztán életmódváltozás – nélkül szedi hosszútávon ezeket, akkor lehet egyre nagyobb dózisban szedni. Nagyobb dózisról meg nagyon nehéz lejönni, mert rosszabb, erősebb elvonási tüneteket produkál, mint ami a felírásuk esetében jelentkezett.


De ez sem a gyógyszer hibája. A gyógyszer az, ami, arra jó, amire, olyan mellékhatásokkal, amilyenekkel. Elvileg az orvos is, de ha elolvassa a betegtájékoztatót, a beteg is tudatában van ennek. Nem a gyógyszer a hibás, hanem annak az alkalmazása. Mikor az orvos kontroll nélkül írja fel hosszútávon, illetve mikor a beteg önkényesen napi 3 helyett napi 4-et, 5-öt is beszed. Nehéz ennek ellenállni, nehéz azt mondani, hogy oké, a tüneteim ugyan nem szűntek meg teljesen az egy tablettától, de csökkentek annyira, hogy nem veszek be rá egy órára még egyet. Van olyan, aki egy zűrös esetben féltucatszám szedi, napi 3 helyett napi 30-at szed be. Hát igen, hülyeség ellen nincs orvosság. De ez kb. olyan, mint mikor valaki megiszik egy üveg töményet. Pedig megihatna egy deci bort is, csak nem tud önkontrollt gyakorolni.


Igen, szorongásoldót szedni csak úgy szabad, ha az ember tisztázza magában a hatásmechanizmusát, és felelősen, az orvos előírásai alapján szedi őket, még akkor is, ha az ösztönei ezen előírások felrúgását diktálnák. Hosszútávon nem szabadna önmagában használni, de rövidtávon sokat segíthet a beteg állapotának javításában.

2017. aug. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 2*Sü ***** válasza:
100%

> A "tanult, diplomas" pszichiaterek pedig egy az egyben a gyogyszergyarak kezeben vannak


Azért ez nem felel meg a valóságnak. A gyógyszergyártók nagyon erős lobbitevékenységet folytatnak az orvosoknál. De vannak erre megfelelő törvényi szabályozások. Az orvos nem kaphat semmiféle extra juttatást azért, ha valamelyik gyógyszergyártó termékét választja a kezelésre. Az orvos anyagilag nem érdekelt abban, hogy gyógyszert írjon fel, és ha felír, akkor egy bizonyos gyógyszert írjon fel.


> toluk ne sok valodi informaciot varj a negativ hatasokrol.


Inkább tőlük fogadok el információkat, mint egy laikustól. Persze minden információt érdemes fenntartásokkal kezelni, érdemes minél több hiteles forrásból megerősíteni az információt, mondjuk más betegektől, orvosoktól. A körzeti orvosom anno például nem csak az orvosom volt, hanem egy nagyon jó barátom – és néptánctársam – édesanyja. Ő akkurátus volt. Néha idegesítően akkurátus, például csak receptet mentem felíratni a szüleimnek, de behívott, megmérte a vérnyomásom, mert hallotta, hogy az előző próbán kicsit megszédültem. Biztos vagyok benne, hogy ő ha felírt egy gyógyszert, azt nem anyagi haszonért tette, hanem mert szükség volt rá.


Aki orvosnak megy, abban kell, hogy legyen valamiféle elhivatottság, különben nem győzné le az oktatás súlyos akadályait. Lehet, hogy ez kiveszik idővel az idősebb orvosok egy részéből, kiégnek, anyagiassá válnak. Ők azok, akik megkövetelik előre a fix összegű hálapénzt. De vannak orvosok, akikben még él a gyógyítani akarás vágya, ők azok, akik nem fogadják el utólag sem a hálapénzt. És azért vannak ilyenek nem elenyésző számban. Ha úgy általában a pszichiáterek csak úgy a gyógyszergyártók „kényszerítésére” írnák fel az antidepresszánsokat, tisztában lévén azok állítólagos súlyos tüneteivel, szerinted ezek a még elhívatott orvosok nem borítanák ki a bilit?

2017. aug. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

55 százalékos, antidepresszáns ellenző kolléga! Akkor szerinted ha valakinek depressziós tünetei vannak, pánikbeteg, generalizált szorongása van az mit tegyen? Gyorsan válaszolok is helyetted. Mivel gyógyszert ne szedjen mert szerinted árt, pszichoterápiára az állapota miatt alkalmatlan, akkor mi legyen vele? Mantrázgatod neki, hogy"gondolkodj pozitívan"? Egy olyan vkinek, akinek a súlyos testi tünetek tönkreteszik a mindennapjait? Elmondom én hogyan kezdtem.. Súlyos tüneteim ellenére nem szedtem gyógyszert. Szendi Gábor barátunk hirdeti (biztos olvastad), hogy a depressziót Omega 3-mal lehet gyógyítani. Én a legmagasabb Omega 3 tartalmú készítményt szedtem hónapokig, ez a krillolaj. Tudod mit ért??? Egy nagy büdös semmit. Jártam sportolni! Bár kínszenvedés volt, de jártam. Semmit nem használt. Ekkor elmentem egy pszichiáterhez, gyógyszert írt és jobban lettem. Inkább bízom a tanult orvosokban mint a hozzád hasonló kuruzslókban, mert te nyilván alternatív, az orvosok által el nem ismert terápiát ajánlasz igaz?? A baj csak ott van, hogy rengeteget ártsz a gyógyulni vágyóknak a hozzászólásaiddal, amiben fikázod a gyógyszert, meg a nálad ilyen téren 100 x képzettebb és terápiás tapasztalattal rendelkező orvost is...


Kérdező ezt a részét már neked írom! Ha a tünetek negatívan befolyásolják a mindennapjaid, akkor fordulj pszichiáter szakorvoshoz. Hidd el, hogy segít. Ha a gyógyszer segít, és elmúlnak a tünetek, akkor érdemes felkeresni egy pszichológust is.

2017. aug. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

Kedves utolsók! Egyben válaszolnék. A kérdező nyilván nem csak a gyógyszerek pozitív hatásaira kíváncsi, különben elég lett volna megkérdeznie bármelyik pszichiátert, akik igen(!) anyagilag érdekeltek a szereik eladásában (jutalék). Ha valakit meg zavar, hogy másoknak más ismeretei is vannak a témában, akkor ne olvasson ilyen oldalt...


Amiket leírtam, TÉNYEK, valós kockázatok, a pszichiáterek szakirodalmában szerepelnek, amit láthatólag ők maguk nem nagyon szeretnek elolvasni!!! Az hogy valaki ezeket a(mégha lehet, hogy ritka is) súlyos kockázatokat bevállalja, az a saját döntése, amihez joga van! Mindenki maga dönt a saját egészségéről vagy épp annak tönkretételéről.


A súlyos probléma itt azzal van, hogy ezeket a kockázatokat a pszichiáterek ELHALLGATJÁK a páciensek elől, a betegtájékoztatón jelenleg NEM szerepelnek, így TUDATOS döntésről egyáltalán NEM beszélhetünk! Ez így etikátlan gyakorlat.


Minden bizonnyal az emberek KISEBB részével történik súlyos adverz reakció vagy PSSD. Hogy hány % nem tudni jelenleg, sem azt, hogy ki lesz érintett. Tekintettel arra, hogy 100millióknak írják fel ezeket a szereket (sokszor nem túl megalapozottan), már a ritkább mellékhatások is sok ezer embert érintenek világszerte, de ezek már régóta ISMERTEK!!! Bármekkora is az esélye, tisztában kell lennie mindenkinek azzal, hogy agykárosodással is végződhet a pszichiátriai "kezelés".


Aki azt hiszi, hogy el kell hinni MINDENT saját utánajárás nélkül, amit egy orvos mond, csak mert neki van egy "diplomája", az elfelejti a tényt, hogy a gyógyszermellékhatások jelenleg az Európai Unió 5. leggyakoribb vezető haláloka, míg az USA-ban a 3.


BÁRMILYEN módszer jobb, mint tudománytalan pszichiátriai szerektől permanens agykárosodást szenvedni, Parkinsonst, maradandó impotenciát, kognitív hanyatlást, érzelmi skála maradandó elvesztését stb. Nem tudhatjátok, hogy nem pont nálatok fog-e előjönni valami hasonló permanens mellékhatás. Olvassatok utána mindennek angolul, mert már nagyon sok információ áll rendelkezésre.


Informált döntést mindenkinek!


[link]


GLOBAL NEUROPHARMACOLOGICAL CASTRATION OF HUMAN SEXUALITY: SSRI’S AND ANTI-PSYCHOTICS Psychopharmacology of Psychiatric Medications and Sexual Function Disorders Due to Psychiatric Drugs


[link]


One hundred and twenty cases of enduring sexual dysfunction following treatment


[link]


A Case of SSRI Induced Irreversible Parkinsonism


[link]


Persistent sexual dysfunction after early exposure to SSRIs: Systematic review of animal studies,


[link]


Persistent Sexual Side Effects after SSRI Discontinuation,


[link]


Prolonged Post-Treatment Genital Anesthesia and Sexual Dysfunction Following Discontinuation of Citalopram and the Atypical Antidepressant Nefazodone,


[link]


Post SSRI Sexual Dysfunction,

[link]


Post-SSRI Sexual Dysfunction: Clinical Characterization and Preliminary Assessment of Contributory Factors and Dose-Response Relationship.

[link]

2017. aug. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!