Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gitárosoktól kérdezem: Bármily...

Gitárosoktól kérdezem: Bármilyen óvatosan emelem fel a húrt lefogó ujjaim, amikor elválnak a húrtól, az pendül egyet. Mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Húrváltásnál rendkívül zavaró, és zajossá teszi a játékot, hogy az utolsó ujjam még pendít egyet a húron, mielőtt lefogom a következő húron az első hangot.

Olyan, mintha a húr "beleragadna" az ujjbegyeim bőrébe, és az megrántaná a húrt, mikor felemelem.

Nem tudom, más is találkozott-e ezzel a problémával, és mi lehet a megoldás. Lehet csak az, ha megkeményednek az ujjbegyeim, vagy rossz minőségűek a húrok?

Köszönöm a választ előre is.



2017. aug. 8. 13:02
1 2
 11/19 Waff ***** válasza:

Kicsit valóban túltoltuk a témát :) Na de hát ezért vagyunk itt, hogy kivssézzünk ezt azt.... A kultúrált, békés vitában meg nincs semmi rossz :)

Annyit füznék hozzá, hogy az arpeggio (én úgy tudom) nem mezei bontást jelent, hanem olyan bontást mikor a hangzat hangjait sorrendben és nem tetszés szerint szólaltatjuk meg (mondjuk így belegondolva valóban praktikusabb, egyszerübb az "arpeggio" szót használni).

2017. aug. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Mojjo ***** válasza:
@11: A bontás egy rövidített kifejezés, teljes nevén akkordbontás/hangzatbontás esetleg hangzat felbontás. Mindhármat szokás mondani. Szerintem ezek a kifejezések jelzik, hogy _általában_ sorrendben bontunk. Ha meg épp nem, akkor valamilyen akkordfordítást bontottunk :)
2017. aug. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Mojjo ***** válasza:
(Mondjuk azt hiszem, semmit nem írtam, amit ne tudtál volna eleve, igaz, Waff? :) )
2017. aug. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Waff ***** válasza:

Hááát Mojjo...sok mindent nem tudok én még...van böven tanulni valóm gitározás terén (is).... :)

A mezei bontásnál inkáb jellemzö a kezdö bassz/ esetleg kezdö bassz+oktáv egyszerre, s aztán szabadon a hangzat hangjai varriálva tetszés szerint, míg arpeggionál sorrendbe a hangzatunk hangjai... No de nincsenek köbe bésve a szabályok itt...

(Bocs nem találom a hosszú ö-t a telómon:) )

2017. aug. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Mojjo ***** válasza:

@14: oké, legyen :) Arra utaltam fentebb, hogy ha valamilyen sorrendben végigjátsza azokat a hangokat, akkor vagy az akkordot magát, vagy valamilyen fordítását csak megkapja. De valóban még ennél is szabadabban ugrálhat.


De akkor hogy nevezzük? "Hárfaszerűen"? Mondjuk a nagykönyv szerint ez a magyar megfelelője.

2017. aug. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Waff ***** válasza:
Legyen a "hárfaszerüen" :)))
2017. aug. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

bocsi, hogy belekérdezek, nekem egy valami nem világos,

akkor a picado az ugyanaz mint az apoyando, csak a flamencosok máshogy hívják? :D

2017. aug. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Mojjo ***** válasza:

@17: mint a bogár, meg a rovar :) Minden picado apoyando, de nem minden apoyando picado. Az apoyando az simán ráhúzott pengetés, akármelyik ujjaddal csinálod, akármilyen sorrendben. Hüvelykkel is, a többivel is. A picado a mutató és középső ujjak alternáló ráhúzott pengetése. Mutató-középső-mutató-középső, folyamatosan váltva. Nem csak a diszkant húrokat szokás így pengetni, de fel szoktak menni a mély húrokra is.


(A klasszikus gitáros terminológiában amúgy valóban nem használatos a picado elnevezés, ezt a kifejezést a flamencosok használják. Attól függetlenül, hogy természetesen esetenként egy klasszikus gitáros is játszhat úgy, hogy azt picado-nak lehetne hívni.)

2017. aug. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Köszönöm, most már tisztán látom (-hallom) ^_^
2017. aug. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!