Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szüleim idős beteg emberek és...

Szüleim idős beteg emberek és ott kell hagyni a munkahelyemet hogyan lehet megoldani, hogy legyen TB ellátásom és menjen a nyugdíjam is?

Figyelt kérdés
Erre a lépésre azért van szükség mert lassan 90 évesek és amíg én dolgozom addig folyik a víz, ég a gáz és a villanyt sem kapcsolják le. Viszont annyit meg nem keresek, hogy valakit tudjak fogadni aki egész nap kapcsolgatja lefelé a villanyt, gázt, vizet.

2017. aug. 8. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Munkahely nélküli is fizethet egy alapdíjat maga után. Pontos összegét nem tudom sajnos. Pár ezer forint.

Előnyugdíjazás nem jöhet szóba? Ha késői gyermek vagy, akkor is a rendes öregségi közelében járhatsz.

Meg lehet talán próbálnia azt is, hogy hivatásos ápolójuk legyél, s akkor valami pénzt is kapsz.

Apám hasonló korú, de nekem szerencsém van. A 88 évével szellemileg jó állapotban van, s csak elviselhető reumával küzd, mozgékony.

2017. aug. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem anyám, apám, anyósom ápolására kell figyelnem. Mindegyik 80 év feletti, egyikük demens. 4 éve felmondtam a munkahelyemen, mert idegileg kikészültem.Szerencsére egy ismerős magánvállakozásába vagyok bejelentve, így mennek az éveim és a nyugdíjat is vonják. Persze fizetést nem kapok, csak papíron.Még egy évem van a nyugdíjig. Mehetnél ápolási segélyre is, de tudomásom szerint az nem számít bele a 40éves munkaviszonyba.Nagyon nehéz helyzetben vagy,sajnálom...
2017. aug. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha megszűnik a munkaviszonyod regisztrálhatsz a Munkaügyi Központban, 3 hónapig kapsz álláskeresési segélyt, ha ez lejárt kérheted a nyugdíj előtti álláskeresési segélyt, ha megfelelsz a feltételeknek (van mimimum 20 év munkaviszonyod és legfeljebb 5 éved van hátra a nyugdíjkorhatár elérésig). A segély összege bruttó 51 ezer Ft, van TB-d és beleszámít az évekbe, ezt egészen addig kapod, amíg el nem éred a nyugdíjkoratárt.
2017. aug. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
51 vagyok és sajnos van 16 évem amikor nem jelentettek be így nincs meg a 20 év munkaviszonyom sem.
2017. aug. 10. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!