Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Betört villanyóra üveg milyen...

Betört villanyóra üveg milyen nagyságrendű büntetésre számolhatók?

Figyelt kérdés
plomba címke ép
2017. aug. 13. 11:50
1 2
 1/12 tamas85hmvhely válasza:
Az fogyasztásmérő biztonságáról a felhasználónak/fogyasztónak kötelessége gondoskodni. Ezért minimum, hogy a fogyasztásmérő cseréjének díja terhelni fog. Ezen túl alkalmazhatnak egyéb szankciókat is. Hogyan sikerült betörni az üveget?
2017. aug. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm,kiégett a 10 Amperes biztosíték azt cseréltem csak olyan rossz helyen van a szekrény hogy egy lépcső fokon kellet egy széken állnom és ahogy a rögzítő szöget vertem vissza akkor eset ki a kis szék alólam és az okozott egy kis lyukat az üvegen
2017. aug. 13. 12:47
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha jelented szerintem nem fognak megbüntetni.
2017. aug. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
már akkor szóltam mikkor meg történt a baj fényképet csináltam illetve kikapcsoltam az áramot is most mobilról írok elméletileg itt kellene lennie az ügyeletnek,csak azt nem tudom hogy a helyszínen kell e fizetni vagy utólag?
2017. aug. 13. 13:11
 5/12 anonim ***** válasza:

A kisebbik baj lehet az, hogy mit számol neked ezért a szolgáltató.

A nagyobbik baj az, hogy elavult biztosítéktáblád van, ami nem felel meg a mai előírásoknak. De itt sem az utolsó szón van a hangsúly, hanem azon, hogy nem biztonságos.

2017. aug. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
hogy mai szabvány legyen ahogy ez a szekrény elavult,mindennel együtt olyan 1 millió lenne,de a szerelő is ép majdnem borult elébb
2017. aug. 13. 13:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálam most volt biztitábla csere. 3 fázis, 5 saját tovább osztás, fi relé. Összesen nem volt húszezer.
2017. aug. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 tamas85hmvhely válasza:
Mivel ahogy leírtad csak kis törés tapasztalható az üvegen és azonnal jelezted nem lesz belőle nagyobb probléma. A szabványokkal ebben az esetben nem foglalkoznak, mert az csak az újra bekapcsolás esetén kell nézni. (Ha több mint 30 napig ki voltál kapcsolva pl. díjnemfizetés miatt és szerződést is bontottak!) Ebben az esetben utólag fogsz kapni egy szép csekket, amit be kell majd fizetni. A szolgáltató hivatalos szerelői készpénzt nem vesznek át!!!
2017. aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
17:48 írónak, itt azért olyan nagy az összeg mert a szekrény kicsi,vezetékek még a régi szövet szigetelésű, ami a nagyobb baj annyi hely nincs a szekrényben hogy az új biztosíték dobozt behelyezzék,ami meg még rosszabb a vezetékek be vannak falazva
2017. aug. 13. 18:40
 10/12 A kérdező kommentje:
tamas85hmvhely, szerencse a szerencsétlenségben hogy szóltam,lekapcsoltam meg hogy már előtte voltak olvasni a mérőt, új órát tettek fel,mint hogy lyuk volt az üvegen azt megnézik hogy nem volt belebuherálva,de hogy rongáltam számolnom kell valami büntivel
2017. aug. 13. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!