Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek mangát rajzolni?

Hogy kezdjek mangát rajzolni?

Figyelt kérdés
Először is mire van szükségem, milyen eszközökre a rajzoláshoz?Nem vagyok az a nagyon rossz rajzoló, olyan átlagos de van mit fejlődjön a tudásom. Néha szoktam netről animés karaktereket másolni, de az a baj nem tudok semmit és ezeket nem írja sehol, pld honnan kezdjem rajzolni a karaktert szem, fej, haj nem tudom. És szeretnék mangákat is rajzolni, de nen tudom az alapokat, sokat segítene ha valaki elmagyarázná a dolgokat. P

2017. aug. 13. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

YouTube-on sok tutorial videó van. Keresgélj ott.

Mi kell hozzá? Ceruza + toll + festék + ecset + papír

2017. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Grafitceruza, papír, radír, tűfilc.

A manga általában fekete-fehér, erőteljes vonalakkal.

2017. aug. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne feltétlenül Youtube-on nézegess és ne is mangarajzolásban gondolkodj először, ha eddig csak karaktereket másoltál. Kezdd az alapoknál: anatómia, arányok, öltöztesd fel az emberkéidet, állatok, hátterek, hétköznapi tárgyak a hajcsattól a sportautókig. Ne próbálj elsőre mangás stílusban rajzolni, az ráér, ha már ezek az alapok megvannak, majd jön magától a saját stílus.

Eszközileg is kísérletezz, próbálj ki hagyományos és digitális technikákat is (rengeteg mangát/képregényt rajzolnak mostanában teljesen gépen, úgyhogy nem árt kikísérletezni, neked melyik jön be).

Személy szerint én a Tumblr-t ajánlanám, nagyon jó kis blogok vannak mindenféle referenciákkal, színpalettákkal, egyebekkel.

[link]

2017. aug. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem köszi.
2017. aug. 17. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!