Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy átlag...

Mennyibe kerül egy átlag kontaktlencse? Mekkora időközönként vehető és netről rendelt, vagy üzletből vett éri meg a legjobban?

Figyelt kérdés
Én már kiskorom óta szemüveges vagyok, de még egyszer sem sikerült rászednem magam, hogy hosszabb ideig hordjam, mert zavar az, hogy mindent egy keretben látok, meg, hogy egy idő után beizzadok alatta. Milyen éri meg a legjobban és mennyi az átlag ár?

2017. aug. 15. 14:22
 1/1 anonim válasza:

Szia! Én kontaktlencsés vagyok már hónapok óta! Átlag árat nem nagyon lehet mondani, mert az függ a kontaktlencse márkájától (ugye a minőség), vagy ha van valami baja a szemednek, akkor a tórikus lencsék (szemtengelyferdülés) meg a multifocal lencsék (nagy dioptria) egy márkán belül is drágábbak.

Nekem sima Biofinity lencsém van. Ha üzletben veszem, akkor egy 3 havi adag 11400 ft, de pl. ha az egyiket elhanyod (ami elég nehezen elkerülhető, főleg ha kezdő vagy) akkor már lehet csak 2 hónapig elég az a 3 havi adag. Neten majdnem fele az ár, én eoptikáról szoktam rendelni, nézz utána, nagyon sokkoló a különbség.

Plusz még ugye ehhez kell ápolófolyadék, amiből a nagy kiszerelés, ami gazdaságosabb, boltban 6000 ft körül van, neten ez is kb. fele. Én Solo Care Aqua-t hasznàlok, abból a nagy 360 ml-es neten 2800 ft, boltban a kicsi 90 ml-est adjàk ugyan ennyiért. Mivel van kemény, félkemény és puha lencse, ezért nem mindegyik ápolófolyadék jó a lencsédhez. Szerintem az a legjobb, ha először boltban veszed meg mindkettőt, mert ők jobban értenek hozzá, és utána már simán rendelhetsz.

Ha szárad a szemed, akkor még használnod kell műkönnyet is. Ebből is van sok fajta, a lényeg, hogy olyat vegyél, ami kifejezetten kontaktlencséseknek való. Az ár 2000 ft körül mozog, és kb. másfél hónapig elég. Én Refresh-t használok, az eoptikán 1800 ft, gyógyszertárban 2300 ft. Igaz nem nagy külöbség, de legalább fedezi a postaköltséget, plusz nem kell utána szaladgálni.

Ha napi lencsét akarsz, az sokkal de sokkal drágább. Én csak a Bimedicset próbáltam, abból egy havi adag boltban kb. 20000 ft, neten 12000 körül van.

Szóval ha havi lencsét akarsz, amire vigyázni kell, minden este folyadékba kell rakni, viszont olcsóbb, akkor kb. 2000 ft a lencse egy hónapra kiszámolva, 1000 ft az ápolófolyadék egy hónapra, plusz a műkönny 1500 ft körül van, így olyan 4500 ft-ra jön ki egy hónapra. Persze van olyan hónap, hogy fizetsz 15000 ft-ot, másik hónapban meg semmit, mivel a kontaklencsét is 3 havi adagban tudod rendelni (ill. neten lehet egyhavit is, de úgy drágább), a nagy folyadék is elég 3 hónapig.

Ha viszont napi lencsét akarsz, amivel nem kell bajlódni, nem kell hozzá ápolófolyadék, este kidobod, reggel meg beraksz egy újat, akkor az kb. 20000 ft, plusz ha szárad a szemed, akkor 1500 ft még egy havi adag műkönny.

Netről bármikor rendelhetsz és bármilyen időközönként, szerintem sokkal jobban megéri, mivel ugyan azt a terméket kapod.

2017. aug. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!