Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mennyibe kerülnek a kontaklenc...

Mennyibe kerülnek a kontaklencsék? Aki használ, leírná nekem, hogyan kell tárolni, alkalmazni, milyen időközönként kell újat venni. Stb?

Figyelt kérdés
Szép szemem van, és az esküvői képeken is letettem a szemüveget és nagyon szép vagyok rajtuk, ezért gondolkozom ezen, de mindenki azt mondja, hogy nagyon macerás...

2012. ápr. 11. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyibe kerül anyuék veszik meg, de neten megnézheted. Nyilván itt is van olcsóbb és drágább kategória. Én 13 éves korom óta használok, az első hónapokban tényleg voltak bajok(kiesett, elszúszott, viszketett), de ma már el semmi problémám nincs vele. Reggel berakom este kiveszem, és el is felejtem hogy van. Több fajta van, van szerintem az a legjobb, amit egy hónapig lehet használni. Én is ilyet veszek, de igazából addig használom, amíg tudom, amíg nem válik kényeletlenné az adott pár(azt lehet érezni egy kontaklencsén ha már "öreg") ami gyakran több mint 3 hónap. De van olyan is, ami pl. eldobható, egy napig használatos.

Tárolni egy kis edényben kell, azt adni szoktak ha veszel. És önteni kell bele ilyen folyadékot, kontaklencse víz vagy mi. Nem tudommennyibe kerül, szerintem 1-2 ezer Ft, de egy nagy kiszerelés egy évig is elég lehet. Elvileg ezt a folyadékot naponta kell cserélni, én csak akkor szoktam ha látom, hogy koszos(heti kétszer kb.)A tartó jól zárható és pici, be lehet rakni a táskába.

Összességében én csak ajánlani tudom a kontaklencsét.

2012. ápr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én olyat használok, amit egy hónapig folyamatosan bent lehet hagyni (azaz lehet benne aludni is), azért én kb. hetente egyszer, egy estére ki szoktam venni. Most 8 hónapnyi lencse került 14 ezerbe, szóval nem drága, én amúgy is kb. fél hónappal tovább szoktam hordani, mert simán bírja. Én 5 éve vagyok lencsés, de még semmi problémám nem volt vele, sőt szerintem sokkal kevesebb a macera vele, mint a szemüveggel (nem lesz foltos, nem párásodik be, nem lesz esőcseppes, nem esik le stb.).
2012. ápr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, eleinte kicsit nehezen ment a ki- és berakás, de ehhez gyorsan hozzá lehet szokni, ma már félperc az egész.
2012. ápr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

első:ne is haragudj de te igen nagy hülye vagy... heti 2x cseréled a folyadékot? havi lencsét három hónapig? nagyobb kiszerelésű folyadékot akár egy évig??

te hol hallottad ezeket??

a nagy kiszerelésű folyadékra is rá van írva, hogy 3 hónap után nem szabad használni. de remélem, majd egyszer jól begyullad a szemed, és akkor rájössz, hogy valamin változtatnod kell. nah de az offból ennyit.

Kérdésre: mindenképpen menj el kontaktológushoz, ugyanis a szemüveg és a kontaktlencse adatai különbözőek! kapsz majd próbalencsét, amin tesztelheted, hogy mennyire felel meg neked. nekem havi lencsém van. 1 maximum másfél hónapig hordom. a folyadékhoz mindig tartozik egy kis tok, amiben tárolnod kell. a folyadékot minden egyes nap cserélni kell. a használatot majd megmutatják. az első pár napon nekem akár 10 perc is elment mire mindkettőt beraktam. de aztán belejössz! sokkal jobb, mint a szemüveg. lehet napszemüveget, ha esik a hó vagy az eső nem gátol semmi. nem beszélve arról, hogy télen, a hidegből meleg helyiségbe lépsz, bepárásodik. :)

2012. ápr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy elvileg naponta kell cserélni, de legutóbb mikor a szemésznél voltam már ő is azt magyarázta mellettem valami kezdőnek, hogy teljesen felesleges minden nap újat önteni, bőven elég 2-3 naponta. És még soha nem gyulladt bee a szemem, pedig 4 éve hordok kontaklencsét.
2012. ápr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!