Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki jártas a jogban?...

Valaki jártas a jogban? Esetleg valakinek ötlete? SOS segítség kellene?!

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni, hogy miről van szó.

Áruhitelekkel foglalkozom. Egy már meglévő ügyfelemnek egy hitelt. Azonban a hitelkártyáján nem volt elegendő keret, ezért új igénylést kellett indítanom.

A szükséges dokumentumok ott voltak, kivétel a bankszámla kivonat/munkáltatói igazolás.

A terv befutás miatt muszáj voltam kiszámláztatni a hitelét, de nem gondoltam, hogy probléma lesz belőle, hiszen korábban már volt ügyfelem és akkor minden rendben ment. Munkahelyének az előző igénylésnél felrögzített helyet írtuk be, ezért sejtésem sem volt, hogy bármi probléma lehet.

Az ügyfél elvitte a terméket, másnap hozta is a bankszámlakivonatot, amin sajnos nem szerepelt a bére mint korábban. Természetesen munkáltatói igazolást kértem, azt mondta, behozza. Sajnos nem hozta be, illetve sem telefonon nem elérhető, sem az e-mail címe nem él, sem facebook-on nem tudom elérni, ugyanis letiltott (és a kollégáimat is, akik próbálták a kapcsolatot felvenni vele.

Mit tudok tenni?

(tudakozón más telefonszámok, más cím, édesanyja telefonszáma iránt való érdeklődés megvolt, egyik sem járt sikerrel).

Valakinek van valami ötlete, hogy mivel próbálkozhatnék?

Elég komoly következményei lehetnek részemről.


Illetve:

Van-e jogom feljelenteni?

Azzal tisztában vagyok, hogy nem szabályosan jártam el, viszont ő jogtalanul birtokolja a terméket, ami nem két forint volt).

A vicc az, hogyha együttműködne, biztosan tudnék neki segíteni, de egyszerűen eltűnt.


Bocsánat a hosszúságért és köszönöm, ha valaki segít.



2017. aug. 21. 12:31
 1/4 A kérdező kommentje:
*írtam
2017. aug. 21. 12:32
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, segíteni nem tudok, de nem bírom megállni, hogy ne álljalak körbe és röhögjelek ki... A Markosgyuri egy régi jelenete ugrik be erről, talán ismered:


- Hány éves vagy te herceg?

- Huszonhét.

- És még hiszel a mesékben?!

2017. aug. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Jelentsd fel, aztan peren kívül próbálj vele megegyezni, mindnekinek jobb.
2017. aug. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szóval áruhitelekkel foglalkozol, és mivel a tervet teljesíteni kell, ezért egy régebbi ügyfeledet csalással és okirat-hamisítással hitelhez juttattad.

Legalábbis ha feljelented, akkor csalással és okirat-hamisítással fognak meggyanúsítani téged!

Persze, van jogod feljelenteni.

Csak a szabályok (amiket áthágtál) éppen az ilyen baklövések kiküszöbölésére valók. Mérlegelned kell, hogy benyeled-e anyagilag a dolgot, vagy megéri a céges, és rendőrségi hercehurcát, mert olyan nagy összeg, hogy nem fizeted helyette.

2017. aug. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!