Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz a szimulált...

Szerintetek igaz a szimulált valóság elmélet?

Figyelt kérdés
És ha igen akkor fel lehetne törni a programot?

#szimulált valóság elmélet #szimulált világ elmélet
2017. aug. 22. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezzel az a baj, hogy bármit válaszolunk, az is lehet a program része, és sem te, sem én nem tudjuk bebizonyítani, hogy nem. Mi van, ha ezt is csak a számítógép válaszolta helyettem, mert én sem létezek? Durva.
2017. aug. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Miért lenne durva?

Akár szimulált, akár nem: mivel a teljes(!) valóságra vonatkozik ezért "a valóságon belülről" nem kideríthető, így sima ügy. Vagy az, vagy nem. Megtudni, megváltoztatni csak kívülről lehet, de akkor az már egy másik valóságból történne, tehát az ebben a valóságban létezők számára a megváltozott is a valóságuk része, így a kérdés (hogy igaz-e) nem megválaszolható.

Csak hinni lehet valamelyik válaszban. Ez meg felettébb analóg dolog valamivel...Ugye meg van, hogy mivel (kivel)?

2017. aug. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!