Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről az elmélet...

Mit gondoltok erről az elméletről a világegyetemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

[link]


Örülnék ha valaki végig is olvasná és leírná a véleményét mert szerintem nagyon érdekes.

Nem értek minden részével egyet,de nekem is gyakran van olyan érzésem hogy a "világ nem valódi". Ez az elmélet pedig sok mindent megmagyaráz.



2016. márc. 10. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Az index úgy ahogy van baromságokat szokott írni a tudományos témákban. Marhaság feltételezni, hogy az univerzum egy hologram. És amennyiben nem találod valósnak a valóságot, akkor nézesd meg magad egy pszichiáterrel.
2016. márc. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor olvasd el azt a cikket még egyszer, de úgy, hogy értelmezed is, amit olvasol, nem csak a "hologram" kulcsszót fogod fel belőle.
2016. márc. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A hologram nem anyag.

A teremtés nem más, mint 3D-s nyomtatóval létrehozott valami 2D-s tervrajzok alapján.

.

Az Index cikke nem elmélet, hanem agyament "felböffenés".

2016. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 piriiiii ***** válasza:
Nem is tudom. Az elejéről a szolipszizmus jutott eszembe, de körülbelül két bekezdés után nem voltam képes tovább olvasni, mert semmi értelmeset nem láttam benne.
2016. márc. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az elejét már máshol is olvastam. Ez a hologrammos dolog volt új nekem, ami ugye csak elmélet. Nem tudjuk, hogy hogyan tud 2 részecske információt cserélni a fénysebességnél gyorsabban. Erre tényleg csak egy válasz lehet szerintem. Hogy egyek. Csak az a kérdés, hogyan?
2016. márc. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez az egész egy hatalmas marhaság, amit a kvantumelmélet félreértelmezéséből szűrtek le.


A CSATOLT részecskék tényleg összefüggenek. Ilyen pl, ha két foton, vagy részecske együtt keletkezik.


A klasszikus mechanika szerint ilyenkor ellentétes irányban távoznak - a kvantummechanika szerint viszont ilyenkor ez egyetlen részecske, amelyik egy növekvő gömbfelületen helyezkedik el.


Ha ezt valahol megméred, akkor ott kiesik belőle az egyik részecske - az ellentétes oldalon pedig a másik - és innen kezdve NINCSENEK csatolva többé.


Tehát nincsen semmiféle titokzatos távolbahatás, hanem ez bizony egyetlen részecske, a mérésig.

2016. márc. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos.


az index nem igazán tudta megfogni a lényeget, de a helyzet az, hogy a "holografikus univerzum", vagy a "holografikus világkép modell" egy nagyon komoly kvantummechanikai elmélet. többek között ezzel lehet feloldani a Hawking-féle (fekete lyuk) információ-paradoxont.


az elmélet lényege tömören annyi, hogy ellentétben a klasszikus szemlélettel egy adott térfogatban lévő (kvantummechanikai értelemben vett) információ mennyisége nem a térfogattal, hanem a térfogatot körülvevő felülettel arányos.

azért holografikus, mert a hologramoknál is a helyzet, hogy egy felület tartalmaz térfogati információt.


aki tud angolul, annak érdemes ezt megnézni, mert eléggé emészthetően foglalkozik a dologgal:


https://www.youtube.com/watch?v=HnETCBOlzJs

2016. márc. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A világegyetemről sok mindent tudunk, és sok mindent nem. Amit tudunk, abban nem terem babér az exhibicionistáknak, ám amit nem tudunk, abban az a szép, hogy sokféle hipotézis képes úgy felépülni, hogy az ismert dolgokhoz ellentmondásmentesen illeszkedik, és belső ellentmondást sem rejt. Egy Hawking kaliber megengedhet magának ilyen fantáziálást, ráadásul sok gondlatébresztő lehet benne akkor is, ha később cáfolódnak egyes részei. Ám a többség csak cirkalmas zagyvaságot ad elő. A laikus közönség beveszi, a hozzáértő viszont sajnálja rá a z időt, hogy cáfolja. Így aztán van tere az ilyesminek.


Azt azonban szigorúan szögezzük le. Elméletről szó sincs!! Egyes nem ismert, eddig nem bizonyított dolgokról alkotott hipotézis. Ami olyanoktól, akik már tettek valami fontosat az asztalra, figyelemre méltó gondolat lehet (semmiképp nem elmélet), aki viszont összesen ennyivel "büszkélkedhet", nem feltétlenül érdemes a figyelemre. Hacsak azért nem, mert túl káros.

2016. márc. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lépjünk tovább!

Világegyetembéli idegen civilizáció nem hozhatta létre ezt a hologramot, hiszen ök is ennek részei.

Isten nem hozta létre ezt a hologramot, hiszen tud Ő valódi anyagot teremteni.

Akkor viszont ki tette?

2016. márc. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!