Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg nincs értelme?

Tényleg nincs értelme?

Figyelt kérdés

Szenvedélyem az írás, az álmom, hogy egy napon majd a saját könyvemet foghatom a kezemben. Minden nap gyakorlok, cikkeket olvasok az adott témákban, próbálom fejleszteni magam, tanfolyamokra írok pályázás céljából novellákat. Én tényleg a lelkemet kiteszem az ügy érdekében, de valahányszor szóba kerül a téma, minden felnőtt lenézővé válik, tisztán látszik rajtuk, hogy mire tartják az egészet. Tényleg ennyire szánalmas a dolog? Tizenöt éves korban valóban ennyire értelmetlen könyvet írni? Nem ragadtam le kicsinyes témáknál, nem a reménytelen tiniszerelem a témám, egy családi dráma régóta az álmom, akkor is, ha majd csak évek múlva tudnám megírni.

Hallgatnom kéne a többiekre? Inkább a korosztályomhoz illő érdeklődési körök közül kéne választanom?



2017. aug. 24. 12:54
 1/4 RoseTyler ***** válasza:
100%

Szerintem a korosztályod érdeklődési körében simán benne van "az én híres író leszek". :)


Én rajzolni vágytam a te korodban, és a szüleim húztak folyton vissza e téren, hogy ne vergődjek, nálam ezerszer jobban rajzolnak mások, meg hogy ők ilyenre nem áldoznak pénzt. Szép lassan aláásták az önbizalmamat, a kedvemet stb. Aztán felnőtt fejjel csak elmentem végül rajzolni és festeni tanulni és egyáltalán nem vagyok tehetségtelen, de most már késő (én legalábbis így érzem) és már se szabadidőm nincs elég, se motivációm. Helyette írok. Ezt a hobbimat sosem kötöttem a szülők orrára (és a mai napig nem tudja szinte senki a családból), mert egyrészt olyan témában írok, amit nem reklámoznék a körükben, másrészt így legalább senki nem szól bele, és senki nem szúr oda egy-egy kellemetlen megjegyzést. Mert ugye még mindig azt hiszik, hogy beleszólhatnak a dolgaimba, pedig már nekem is saját családom van, nem vagyok már mai csirke, tudom mit csinálok. :)


Szerintem nyugodtan csináld, amit szeretsz. Ne más mondja meg, hogy mihez kezdj a szabadidőddel. Nem is feltétlenül kell tudniuk, hogy írsz. Úgyhogy hajrá, ne hagyd magad! :) Ha végül nem is sikerülne elérni a célod, akkor is sokat fejlődsz az írástól (szókincs, fogalmazás, helyesírás, látásmód, emberi kapcsolatok stb. terén), szóval mindenképp nyersz vele.

2017. aug. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"minden felnőtt lenézővé válik"

Alapvetően igaza van az előzőnek, de én is úgy látom, hogy megálltál a vesszők használatánál, és nem tanultad meg a többi írásjelet. Szerintem még képezd magad kicsit.

Pl. írd át a kérdésed nyelvtanilag helyesre, és biztos, hogy többre becsülnek majd.

2017. aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De igen, nagyon is van értelme! Írjál! Van nálatok iskolaújság, vagy meg szokták jelentetni valahogyan a diákok írásait, pl. könyvalakban időnként?


És tényleg tanuld meg variálni az írásjeleket! :))

(Egyébként nekem első olvasatra nem tűnt fel, hogy nagyon kéne ide más is, mint kérdőjel, pont meg vessző, pedig nekem számít az ilyesmi.)

2017. aug. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
78%

Üdv a felnőttek világában ahol sokan a saját sérelmeiket, félemeiket vetítik ki azokra akik még motiváltak. Hagyd figyelmen kívül azokat akik csak lehúznak, de ha valaki építő kritikát mond azt gondold át!

Végérvényben mindig is lesz jobb nálad akármit is csinálsz, viszont ez nem jelenti azt, hogy neked nincs helyed a játékban! Csináld amit csinálnod kell, örülj az apró sikereknek, és szépen lassan haladj előre! Szomorú, de soha senki nem fog annyira veled törődni, mint önmagad, így csak előre. Mit veszíthetsz?

Hajrá, és kitartást!

2017. aug. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!