Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ebay, az eladó azt mondta...

Ebay, az eladó azt mondta küldjem vissza, küldjem csak el, vagy indítsam el ezt a request a returnt?

Figyelt kérdés
Rendeltem ebayről, újnak hirdetett dolgokat, olyat, amit el se adhatna, ha nem új, mert az ebay nem engedi. Nem kínából, angliából. Hát mikor kibontottam a csomagot, már frankó second hand bolt szaga volt az egésznek, a két készletből egyet kinyitottam, tök foltos meg gáz az egész. A másikat meg se néztem, az első után az se érdekel, ha annak semmi baja, mivel egyben vettem meg. Írtam az eladónak üzenetet, akinek amúgy jó értékelései vannak, hogy hát nem ilyennek volt leírva, meg milyen és csatoltam képet. Erre írja, hogy hát ez rosszul hangzik és ő nem nagyon hiszi el, mert emlékszik, hogy megnézte és új volt, küldjem vissza és majd "kideríti" mi van. Hát gondoltam anyádat, hogy nem nagyon hiszed el, a szagból ítélve jobban meg kellett volna nézned, hogy mit veszel a charity shopba eladni, de mindegy. Visszaküldöm, mert drága volt, a 8-10 ezres postaköltséggel is jól jövök ki, ha csak azt kapom vissza, amit eredetileg költöttem, bár úgy tudom, ha nem a leírásnak megfelelő a cucc, akkor a visszajuttatást is neki kéne majd állni. Az érdekelne, hogy ha ezt így megbeszéltük, akkor csak adjam fel a címére és majd lesz valami, vagy az ebayen is indítsam el ezt, hogy request a return? Meg csináljak ilyen képeket arról hogy néz ki a cucc, arra az esetre, ha utána meg letagadná, meg nem akarná visszafizetni?
2017. aug. 25. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz rábazsni, hivatalosan intézed. Az eBay nagyon nem díjazza a rendes ügymenet megkerülését.


A képeket meg szerintem te is tudod, hogy kár volt megkérdezni... Nem áll semmiből, nem vesztesz vele semmit, meg már úgyis dühből lefotóztad ötvenszer.

2017. aug. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, csak akkor jobban végig fotózom, mert így csináltam neki össz-vissz két képet, hogy hát nézze már meg milyen. Meg ilyen még sose volt, hogy bármi ne felelt volna meg a leírásnak, ezért nem tudtam, hogy most akkor hogy kell intézni, hogy az ebay-s verzió akkorra van fenntartva, ha vele nem lehet beszélni, vagy eleve úgy kell kezdeni vagy mi van. Eddig csak itthoni aukciós oldalon volt bajom, de itt ugye szarnak az ember fejére, intézze mindenki ahogy tudja, szóval nem tudtam, hogy mikor kell bevonni az ebayt. Köszi a segítséget!
2017. aug. 25. 18:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs nyoma az eBay rendszerében annak, hogy reklamáltál a hibás teljesítés miatt, akkor később, ha az eladó nem együttműködő, az eBay nem fog tudni segíteni, vagy visszatéríteni.


Ezért hangsúlyozzák folyton mindenütt, hogy ne bizniszeljen senki külön, az eBay háta mögött.

2017. aug. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
El is indítottam aztán mind a tíz kép helyet kihasználva, de még nem reagált semmit, már egy hete. Van még egy kis ideje, mielőtt az ebay közbelépését kérhetem, hát kíváncsi leszek mi lesz belőle.
2017. szept. 4. 11:30
 5/6 A kérdező kommentje:
Mármint oké, hogy egy sima üzenetre a hivatalos "request a return" előtt írt annyit, hogy küldjem vissza, de ugye a "hivatalos" formára nem reagált semmit. Ráadásul úgy néztem a leírásban, hogy ha nem olyat küldött, amilyet hirdetett akkor a visszaposta az ő sara, ami országon belül egyszerűbben megy, de így is meg kellene egyeznie velem arról, hogy hogyan téríti meg nekem a visszaküldés árát.
2017. szept. 4. 11:33
 6/6 A kérdező kommentje:
Az eladó magasról leszarta a hivatalos kérést, utána bevontam az ebay-t, megnézték mi a helyzet, kértek tőle több információt, de őket is leszarta, így nem kell visszaküldenem semmit, az ebay meg visszatérítette a pénzem, legalábbis azt a részét, ami az eladónak ment (termék ára + helyi posta). A nemzetközi posta díjat, amit az pitney&bowles intézett azt nem, amiben csak az a kár, hogy az kb. még 6-7 ezer forint volt. Ahogy néztem vissza lehetne azt is kérni, de pár ilyen leírásnál össze-vissza telefonálgatás meg kapcsolgatás van, szóval külföldre össze-vissza telefonálgatni még a végén meg se érné, így azt hagyom a fenébe, azért kb. 15 ezret így is visszaküldtek, aztán megnézem, hogy ezekből a cuccokból mit lehet rendbe szedni és használni.
2017. szept. 15. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!