Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen lehetne egy adamantiumb...

LeonScottKennedy kérdése:

Milyen lehetne egy adamantiumból kovácsolt kard?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy a középkorban az adamantiumnak megbélyegzett, a legkeményebbnek hitt anyagot manapság gyémántként ismerjük, viszont kíváncsi lennék, hogy mennyire lenne alkalmas ez az anyag egy kard élének.

Tudjuk, hogy az acél egy jóval rugalmasabb anyag, ezért nem törik könnyen, viszont a gyémánt éppen a keménysége miatt viszonylag könnyen eltörhetne? Vagy rosszul gondolkodok, és éppen hogy nagyon durva erejű lenne?


2017. szept. 2. 12:26
 1/4 anonim válasza:

Konnyen torne.

Plane, hogy a gyemant bizonyos iranyban nagyon konnyen hasad (az atomok elrendezodese miatt).


En a mai technikaval inkabb krom-vanadiumbol csinalnam, mint a jobb minosegu szerszamok. Az kemeny, de bizonyos fokig rugalmas is. Persze jo draga lenne.

2017. szept. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Bocsanat: termeszetesen a CrV-ban is van vas, csak otvozve van.
2017. szept. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem és mit gondolsz, a középkorban mi lehetett a leghatékonyabb anyag, amit kardokhoz használtak fel mondjuk az olyan kovácsok, akik jól értettek az acél ötvözéséhez.
2017. szept. 6. 15:24
 4/4 anonim válasza:

Azert nagyon nem vagyok kepben, hogy a kozepkorban hol tartott a femipar. :)

De szerintem a vas edzessel (vagyis acelkent) eppen eleg a kardhoz, valoszinuleg ez a kozepkoriaknak is megfelelt. Mar csak azert is, mert az elet ugyis elesitettek rendszeresen (gondolom), ahogy mas fegyverekkel (pl. puska) is kell torodni idonkent.

Egy-egy gyilkolaszas kozben pedig nem megy ki annyira az ele. :)


Egyebkent modern korban meg a vidia sem rossz alapanyag, bar nem tudom mennyire torekeny.

2017. szept. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!