Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Flexelt kard vagy kovácsolt a...

Flexelt kard vagy kovácsolt a jobb minőségre?

Figyelt kérdés

Helló!


Nagyon kard mániás vagyok és fő célom beszerezni egyet. Sok kovács van ma már az országban, akik foglalkoznak ilyesmivel. Viszont ahogy nézem különbözően készítik el a kardjaikat. Van aki rugóacéllapból vágja ki a pengét, azt edzi stb.. és készít rugalmas, jó tulajdonságú kardot, van aki meg rendesen kovácsolja.


Na most a kovácsolt kardok drágábbak, a laprugós meg jóvl olcsóbb. Tudom, hogy utóbbi nem történelem hű, de most igazából engem az érdekelne, hogy milyen a laprugós minősége. Szóval elmarad e a kovcsolttól, vagy a mai anyagok már így lapba rakva is jobbak vagy azonos szintűek? Kerestem a témában de nem találok semmit.


Hogy mire kell? Mint mondtam mániám, és kell egy, de akkor az már legyen erős, ütős. Nem akarok megölni senkit, csak birtokolni akarok valami fasza cuccot. :D



#kard #fegyver #kovács #fegyverkovács #flexelt kard #kovácsolt kard
2014. nov. 12. 19:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Kardon belül milyet,akarsz szablyát,lovagi kardot,katanát,amúgy a kovácsolt az szerintem jobb,mert az sugallja az eredetiséget... :)
2014. nov. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Viking kardot.

De a másfelesekkel is szemezek.


Értem én azt egyediség témáját, csak érdekel, hogy pontosan (készítésen kívül) milyen tulajdosnágokban egyeznek vagy különböznek a flexelt vagy kovácsolt kardok. Szóval kíváncsi vagyok a kettő közötti eltérésekre, mert egyébként nem nagyon értem, azon túl, hogy az előző könnyebb.

2014. nov. 12. 19:24
 3/26 anonim ***** válasza:
A kovácsolt kard! Persze ez a kovácsolástól függ, ha nem ért hozzá a kovács több kárt okoz mint hasznot. De egy hozzáértő kovács munkája 100x jobb.
2014. nov. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
ÓÓÓÓÓ hogy Viking kard,természetesen kovácsoltat!!! :D
2014. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Na akkor egy kérdés:


Ha egy időgéppel visszamennénk a múltba és egy mai korban modern eljárásokkal készült viking kard csapódna egy korabeli eljárásokkal készült viking kardnak, mi lenne a végkifejlet?


Igazából engem az érdekel, hogy mi előnye és mi hátránya a különböző eljárások szülötteinek. És mot zárjuk ki a "mert a kovácsolt kard korhű" érveket. Én értem, hogy az eredetibb, meg minden, de most nem a lelkendezésre vagyok kíváncsi, hanem a konkrét tényekre.

2014. nov. 12. 19:40
 6/26 anonim válasza:
kovácsolt annyival jobb szerintem hogy zömítik az acélt az élnél és ez nagy előny a flexelt kardhoz képest.
2014. nov. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:

előző vagyok

Szerintem viking kard nyerne mert nagyon magas minőségű kardokat készítetek(ulfberth) már akkori korba is hamisitoták annyira jó volt.Ma kardokkal nem harcolnak ezért nem is fejlesztetek tovább.


Én is kardot akartam amivel vágni is lehet de mikor meg láttam menyibe kerülnek rosszul lettem és jó kompromisszumot találtam coldsteel termékekbe meg vettem a gladiust a kukrit a cutlasst és kopist.

Ezek úgy néznek ki mint a kardok de macseták nagyon élesek nagyon robusztus hát dísznek nem legjobb de érdekesek ha valaki jön hozzánk és érdeklődik egy kicsit is kardok iránt akkor nagy attrakció

2014. nov. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Látom magának a kovácsolásnak a lényegét nem érted.

A flexelt kard csak díszkard, könnyen megmunkálható alapanyagból készül. A kovácsolt kard lényege az edzés, tömörités és keményités addig a pontig amig a vas nem lesz még törékeny de már nem deformálódik.

Ergo a kovácsolt kard ha túlterhelik eltörik, a flexelt kard pedig könnyedén elhajlik.

2014. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

De most a díszkardnál én mindig azokra a bolti ócskaságokra gondolok, amik Excalibur meg ilyesmi néven futnak. Szóval a tömör anyagból készült cuccok, rozsdamentes acélból stb.


Egyik haveromnak van egy Regenyei féle fattyúkardja, és azt isteníti, rátámaszkodott és kihajlott aztán meg vissza. Szal rugalmas, meg vív vele. Most akkor ezt díszkardnak nem nevezném, mármint h megvan a funkciójához szükséges dolog. Súlypont meg ilyesmik. Láttam régebben egy hosszú képi sort ugyan ettől a kovácstól, ő is edzette a kardot, meg olajba hűtötte. Csak ugye lapból vágta ki. És most ugye ezt nem vágom, mert valahol meg azt mondták, hogy a mai anyagok jó minőségűek és közel azonos a szint, csak a megmunkálása modern. Na és ezt nem vágom.

2014. nov. 12. 22:25
 10/26 anonim ***** válasza:

A keménysége nincs meg edzés nélkűl.

Egyszerűen kicsorbulna az első komoly csapás után.

Ha kovácsolás és tömörités nélkül edzed keményre, akkor pedig egy rideg törékeny vasdarabot kapsz, ami azonnal eltörne. Ezért nem lehet a kovácsolást kiváltani, semmivel.

2014. nov. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!